Kochamy lata 90., a zwłaszcza serial "Friends", który mimo tylu lat od zakończenia nadal inspiruje widzów. To też nieodłączny element popkultury, ukochany zarówno przez millenialsów, jak i (częściowo) przez Gen Z, a zwłaszcza użytkowników TikToka. To właśnie tam panuje trend m.in. na fryzurę o nazwie "Modern Rachel".

"Modern Rachel" to fryzura, która nie tylko spodoba się fankom serialu "Przyjaciele"

Intuicja dobrze wam podpowiada, chodzi o uczesanie Jennifer Aniston, czyli odtwórczyni roli Rachel. Tylko o które cięcie chodzi? Na przestrzeni lat Amerykanka lekko zmieniała długość czy cieniowanie loków. Okazuje się, że internautki właśnie przypomniały sobie o słynnym looku Aniston z 1995 roku. Gdy kilka tygodni temu w sieci pojawił się pierwszy teaser "Friends: Reunion" wyszukiwania hasła "Rachel hairstyle" podobno skoczyły o 179% (tak podaje Just My Look) i klientki salonów fryzjerskich chętnie obcinały się na pannę Green. Filmiki z hashtagiem #RachelGreen na wspomnianym TikToku mają ponad 570 milionów (!) odtworzeń. 

Czym charakteryzuje się ta fryzura? Mocnym, warstwowym cieniowaniem, które jednocześnie trzeba układać na szczotkę, ale sporą zaletą tego uczesania jest to, że dobrze wygląda przez długi czas. Najlepiej jednak prezentuje się na długości do ramion (totalnie w stylu lat 90!). Oprócz wspomnianej szczotki/lokówki/wałków warto też zainwestować w szampon zwiększający objętość włosów.

@asapabes

attempted rachel’s 90s hairstyle

original sound - meme rivera ミ☆
@sarahhdls

90s hair vibes #fyp #blowout #hairtok #hair #inspo #90s @asapabes0

original sound - meme rivera ミ☆0

Szampony zwiększające objętość włosów