Na Instagramie Asos pojawiło się zrepostowane zdjęcie Izzie Rodgers z podpisem "Lessons on how to glow" (czyli po polsku "Lekcje jak błyszczeć"). Youtuberka i TikTokerka ubrana jest w bufiastą dzianinową bluzkę w roślinny print i ma makijaż w stylu modern vintage z błękitnym cieniem do powiek i kocią kreską, który... nie ukrywa jej trądziku. Zdjęcie, na którym marka i modelka pokazują cerę taką, jaka jest bez chowania jej pod warstwami korektora i wygładzania w programie graficznym wzbudziło ogromne (pozytywne) emocje. Post polubiło już blisko 15 tysięcy osób i zalały go komentarze, w których internauci nie szczędzą słów zachwytu. "Jako osoba, która też cierpi na trądzik, jeszcze bardziej kocham Asos za to, że jest prawdziwy", "Gdzie była tego rodzaju reklama, kiedy byłam nastolatką?", "Tak dobrze widzieć prawdziwych ludzi z prawdziwą skórą!", "Tak Asos! Prosimy więcej takich reklam", "Tak się cieszę, że dziewczyny są zachęcane do NIE nakładania makijażu na trądzik. Ten stan nigdy się nie poprawi, jeśli nie pozwolisz swoim porom oddychać i goić się skórze" - to tylko niektóre z nich. 

Nie będzie już Aniołków Victoria's Secret? Popularna bieliźniana marka podjęła zaskakująca decyzję>>

Ciałopozytywny post, który trafił na social media Asos, odbił się szerokim echem - zarówno na Facebooku, gdzie markę śledzi ponad 7 milionów osób, jak i Instagramie z obserwującymi w liczbie 11,8 miliona. Piszą o nim też media. 

Marki modowe i urodowe coraz częściej decydują się na kampanie w duchu body positive i łamią szkodliwe stereotypy dotyczące nierealnych oczekiwań wobec kobiecego wyglądu. Widzimy w nich ciała takie, jakie są rzeczywiście: z rozstępami, fałdkami, cellulitem, przebarwieniami, włosami, jednak kwestia trądziku to wciąż rzadki temat poruszany komercyjnie. Czy działanie Asos to zmieni? Patrząc na reakcję społeczną oraz zasięg, jaki potrafi wygenerować brytyjska sieciówka - jest to niewykluczone. Oby więcej takich kampanii. 

PS Więcej zdjęć Izzie Rodgers i jej ciałopozytywnych postów zobaczycie w naszej galerii. Influencerka zdjęcie, które trafiło na Instagrama Asos, podpisała u siebie: "To ja czująca się uroczo z trądzikiem... bo wiecie co? To jest możliwe. Trądzik może sprawić, że poczujesz się, jakbyś nie mógł być piękny, a to dlatego, że tak bardzo wstydzimy się naszych twarzy. Ale trądzik nie jest czymś, czego można się wstydzić i NIE jest czymś, co odbierze Ci piękno".

Selena Gomez w kampanii kostiumów kąpielowych pokazuje swoje prawdziwe ciało. Gwiazda wspiera ruch body positive>>