Zuzanna Bijoch jest nie tylko gwiazdą wybiegów, ale również pisarką. Już niedługo do sprzedaży trafi jej debiutancka powieść, oparta na życiorysie Bijoch, zatytułowana "Modelka". Jak naprawdę wygląda świat modelingu i jakie panują w nim zasady? Czego mogą się spodziewać dziewczyny, które właśnie trafiły do branży? Tego dowiecie się właśnie z tej książki. 

"Książka ta, jest bardziej szczera niż jakikolwiek udzielony przeze mnie wywiad. Będziesz świadkiem rozmów i sytuacji, które odbywają się za zamkniętymi drzwiami. Zobaczysz, jak naprawdę wygląda praca modelki, ile pieniędzy się zarabia i od kogo to zależy. Co trzeba zrobić, żeby odnieść sukces, a o co pozostaje się modlić. Wbrew powszechnej opinii wcale nie musisz być miła, grzeczna i pracować najciężej ze wszystkich, bo dobre uczennice chodzą po tych samych wybiegach co dziewczyny, które rzuciły szkołę. Przyda ci się natomiast silny charakter, wyczucie, spryt i nieprzyzwoite poczucie humoru."

Nam już się udało przeczytać powieść Zuzanny Bijoch. Z okazji tego debiutu postanowiliśmy zdradzić wam rąbka tajemnicy i opublikować kilka cytatów z "Modelki". Przeczytajcie:

"Modelka", debiutancka powieść Zuzanny Bijoch [CYTATY] >>

Powieść "Modelka" Zuzanny Bijoch możecie zamówić tutaj >>

Fashion Week, czyli tydzień mody, to najgorętszy okres dla wszystkich ludzi związanych z branżą. Czas, kiedy grający o najwyższą stawkę muszą wyłożyć na stół wszystkie swoje atuty. Żeby dobrze się w tym odnaleźć, trzeba znać zasady gry:

1. Przy stole siadają tylko najlepsi. Setki wcześniej starannie wybranych modelek z całego świata zjeżdżają się w jedno miejsce, by podczas castingów spotkać się z najbardziej wpływowymi postaciami tej branży.
2. Karty rozdają casting directorzy, czyli wąska grupa ludzi, od których zależy kariera początkujących modelek – towarzystwo wzajemnej adoracji. Wszyscy wszystkich znają. W zależności od sezonu pracują dla jednej lub drugiej marki. Modelki albo przechodzą przez ich ostrą selekcję, albo odpadają w przedbiegach.
3. Nie należy wierzyć w to, co mówią dookoła. Trzeba mieć pewność, że jest się najlepszym, a sukces pisany jest właśnie tobie. Po prostu – zachować zimną krew.
4. Jak w każdej grze – na końcu decyduje łut szczęścia.