Najważniejszym projektem modowym związanym z festiwalem Open'er jest Fashion Stage. Co roku w specjalnym namiocie odbywają się otwarte pokazy mody, gratka dla festiwalowiczów, którzy nie jeżdżą na Fashion Week Poland. W każdej edycji możemy zobaczyć aktualne kolekcje innych artystów. Tym razem największą gwiazdą była uznana projektantka Anna Poniewierska. Ulubienica krytyki pokazała użytkowe propozycje na lato, inspirowane japońskim minimalizmem. Zainteresowaniem cieszyły się także pokazy młodych twórców, jak dotąd określanych jako projektantów offowych. Zobaczyliśmy m. in. wyrafinowany kicz wiosennej kolekcji Jakuba Pieczarkowskiego, zadziorną modę męską od Kamila Sobczyka i udaną kolekcję dyplomową Marty Adamiec, absolwentki MSKPU (projektantka używa pseudnimu MART).

Sobczykowi zawdzięczamy też najciekawszą inicjatywę Fashion Stage. Projektant był obecny na swoim stoisku i na oczach publiczności tworzył specjalne koszulki "na zamówienie". Pomysł był prosty - stworzyć festiwalową pamiątkę, która będzie przywoływać openerowe wspomnienia, a jednocześnie będzie uniwersalna i daleka od masówki z nadrukami. I tak za 50 zł można było zostać właścicielem unikalnej białej koszulki z organami wewnętrznymi wyszytymi na folii. Kamil Sobczyk dekorował je ręcznie, dając kupującym możliwość podejrzenia swojego warsztatu. Na uwagę zasługiwało też stoisko Ima Mad, awangardowej marki, która rzadko wystawia się na modowych targach.

Poza Fashion Stage znajdowały się najróżniejsze stoiska - od odzieży i biżuterii z "india shopu" do oryginalnego, wysokobudżetowego pop up shopu marki RISK.Made in Warsaw. Nie zabrakło też innych popularnych streetwearów - zajrzeliśmy m. in. do Pan Tu Nie Stał i She/s a Riot. Wyjątkową dzianinę znaleźliśmy u Dudzińskiej, a idealne na festiwalowe warunki bluzy i kurtki - na stoisku marki Mama Piki. Openerowe must have'y dla zapominalskich były dostępne na dwóch sąsiadujących stoiskach - stylowe okulary oferowało Brylove, a nerki z fotonadrukami - Cherrish. Po Opene'rze na pewno odwiedzimy też stronę bambaks.com - producenta unikatowych, hipoalergicznych zabawek.

Zdjęcia z pokazów Open'er Fashion Stage i najciekawszych stoisk z modą i designem znajdziecie w GALERII >>>