Moda festiwalowa to mikrotrend, który pojawił się kilka lat temu za sprawą brytyjskiego Glastonbury Festival, na który od początku jego istnienia zjeżdżają się największe gwiazdy muzyki oraz celebryci. To właśnie tam Kate Moss zamienia modne szpilki i botki na kalosze, a Lily Allen (teraz Lily Rose Cooper) do letniej sukienki zakłada zwykłą bawełnianą bluzę.

Moda festiwalowa: Kate Moss na Glastonbury Festival w 2011 roku i Lily Allen/ Lily Rose Cooper na Glastonbury Festival w 2007 roku, fot. East News

Czym wyróżnia się moda festiwalowa? Podczas imprezy plenerowej może zdarzyć się wszystko - padać deszcz, wiać ostry wiatr, słońce ostro świecić... Pogoda potrafi zaskakiwać, o czym wiedzą stali bywalcy festiwali muzycznych typu polski Open'er, czy amerykańska Coachella. Dlatego w walizce każdego festiwalowicza obowiązkowo powinny znaleźć się: kalosze, bawełniana bluza lub sweter, okulary przeciwsłoneczne, szorty, długie spodnie np. dżinsy, kurtka lub wiatrówka.

Moda festiwalowa to pełen luz, chodzi o to, żeby bawić się modą. Założyć koszulkę z zabawnym przesłaniem, czy poszaleć z dodatkami. Gwiazdy najczęściej decydują się na akcenty rockowe lub hippie, zobacz:

Moda festiwalowa i gwiazdy: Rosie Huntington-Whiteley, Kate Bosworth, Kelly Rowland i Alessandra Ambrosio, fot. East News

Moda festiwalowa - shopping na Open'er Festival 2013 >>

Więcej:

Moda festiwalowa: gwiazdy na festiwalu Coachella 2013 >>

Street fashion - moda festiwalowa z FreeFormFestival 2013, dzień 1 >>

Modne kalosze >>