Architektoniczna precyzja wpisana w konstrukcyjny aspekt jesiennej kolekcji spotyka się z architektonicznymi inspiracjami dla wizerunkowej części kampanii AW23/24. Geometryczne kroje nowości sfotografowano na tle niesamowitej przestrzeni Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie. To jedyna budowla z Polski, która znalazła się na liście 200 najbardziej znaczących dzieł architektury współczesnej na świecie. „Uwielbiam ten moment gdy architektura idzie w parze z modą dlatego kampania w takim miejscu pięknie zwieńczyła całość pracy nad kolekcją.” tłumaczy założycielka marki. 

Charakterystyczny dla projektów Karoliny retro romantyzm zmierza w tym sezonie w stronę surowej nowoczesności. Wszystko za sprawą mariażu dziewczęcości z klasyką męskiej szafy. 

„Chciałam pokazać, że można czuć się kobieco również w krawacie. Geometryczne formy, linie, duże kołnierze, szerokie ramiona, spinki czy właśnie krawaty są charakterystyczne dla męskiej garderoby, za to podkreślona talia, kwiatowe żakardy, bufiaste rękawy i kołnierze z lat 60-tych dla damskiej. Idąc tym razem w bardziej jesienną kolorystykę udało mi się stworzyć ponadczasową kapsułę składającą się z wielu elementów garderoby, które można ze sobą łączyć w różny sposób. Jest to kolekcja idealna dla kobiet lubiących elegancki styl, design i wygodę.” tłumaczy Naji. 

W ofercie między innymi koszula inspirowana poszerzoną w ramionach, taliowaną marynarką, dopasowane kolorystycznie szorty, klasyczne czarne szwedy odszyte w jednej z warszawskich szwalni, biała bluzka wzorowana na modelach vintage z lat 60-tych oraz skrojona z tej samej tkaniny (lecz w odcieniu ciemnego granatu) długa sukienka z dużym, kontrastowym kołnierzem, rozcięciem na nodze i ozdobnymi złotymi guzikami. 

Nie bez powodu na redakcyjnych korytarzach o Karolinie mówimy między sobą „mistrzyni detalu”. Proces tworzenia koncepcji oraz przygotowania do powstania najnowszej kolekcji trwały cały rok. Tkanin szukała osobiście we Włoszech oraz w Hiszpanii, skąd ostatecznie przywiozła najwyższej jakości włoskie żakardy, niezwykle ciepłą i przyjemną w dotyku hiszpańską bawełnę, modal a także satynową wiskozę o wyższej gramaturze. Każda z tych tkanin jest certyfikowana i pozyskana w odpowiednich warunkach dla pracowników i przyrody. Precyzyjną selekcję materiałów uzupełniają wyjątkowe niuanse, takie jak odpinane poduszki czy unikalny system regulacji spodni. Wrażenie robią także premierowe akcesoria: wspomniane już wyżej żakardowe krawaty oraz przypominające wyrzeźbione w złocie i srebrze meduzy. 

Spójna, niebanalna, absolutnie ponadczasowa – taka jest jedna z najciekawszych kolekcji zaprojektowanych w Polsce na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. 

Credits:

PHOTO: Ola Walków 
PHOTO ASSISTANT: Antuan Becker/Studio Zachód 
MODEL: Lee Ann/AS Managment  
MAKE-UP&HAIR: Patrycja Bienias 
STYLE: Karolina Naji 
STYLE ASSISTANT: Oliwia Nowak 
PRODUCTION: Caro Niemiec 
PRODUCTION ASSISTANT: Tomasz Rzewnicki