Nie jest to jedynie moda, ale długofalowa tendencja, do której przystępują kolejne świadome marki. Futer naturalnych nie sprzedaje się już w takich domach mody, jak Prada, Chanel, Jean Paul Gaultier, Coach, Burberry, Versace, Michael Kors, Gucci, Armani. Zrezygnowały z nich marki Deni Cler i Patrizia Aryton oraz sklep Net-a-Porter. W San Francisco wprowadzono absolutny zakaz sprzedaży futer ze zwierząt. Teraz polska marka MISBHV, która wyznacza światowe trendy, również przyłącza się do tego ruchu. Co więcej, należeć będzie do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer). 

Ta marka nazywana jest "ekologiczną niemiecką Zarą". Gdzie kupić ubrania Hallhuber?>>

"Deklaracja tak popularnej marki jak MISBHV, której ubrania noszą największe gwiazdy, najlepiej odzwierciedla aktualne trendy w branży odzieżowej. Jest to jasny sygnał, że w dzisiejszej modzie nie ma miejsca na futra zwierzęce. Taka postawa oczywiście ogromnie cieszy, bo świadczy o coraz większej świadomości zarówno firm i projektantów, jak również konsumentów. Mamy nadzieję, że tym śladem podążą kolejne polskie marki" wyjaśnia Agnieszka Rolnik ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki, koordynatorka programu Sklepy Wolne Od Futer.

Marka MISBHV, którą noszą gwiazdy pokroju Rihanny i Cary Delevingne i która uwielbiana jest przez młode pokolenie, doskonale wykorzystuje swój rozgłos - by działać w słusznym celu i wytaczać nowoczesne ścieżki.

Od teraz w jej kolekcjach nie zobaczymy już nigdy ubrań i dodatków z prawdziwym futrem - a polityka fur-free obejmuje wszystkie kolejne projekty marki oraz asortyment sklepów MISBHV w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Azji, Australii i Arabii Saudyjskiej. Takie zmiany podyktowane są między innymi odpowiedzią na aktualne trendy oraz coraz większym sprzeciwem konsumentów wobec wykorzystywania w modzie futer zwierzęcych. "Jest to najlepszy dowód na to, że moda z najwyższej półki może być etyczna oraz tworzona z poszanowaniem zwierząt i środowiska naturalnego" czytamy w informacji prasowej, przesłanej przez markę. Zgadzamy się z tym w zupełności i z wypiekami na twarzy czekamy na nowe kolekcje marki.

Królowa Elżbieta zrezygnowała z futer. Brytyjska monarchini mówi "nie" cierpieniu zwierząt>>

Program Fur Free Retailer działa już w dwudziestu pięciu krajach na całym świecie i zrzesza ponad tysiąc firm odzieżowych. W tym wspomniane wcześniej Gucci i Michael Kors, ale też Jimmy Choo, Hugo Boss, H&M, Zara, Topshop, KappAhl czy Cubus, a z polski między innymi Reserved, Solar i Wojas. I od teraz, oczywiście, MISBHV. Brawo!