„Zespół projektantów prowadził rozmowy na temat tego, kim się stajemy, gdy się zakochujemy – i jak ubrania stają się częścią naszej historii miłosnej"

Tłumaczy Ella Soccorsi, Concept Designer w H&M: "W związku z tym stworzyliśmy kolekcję o miłości i jej wielu twarzach: romantycznej, trudnej, pełnej pasji, niebinarnej i platonicznej. Interesuje nas cyrkularność, więc każdy z produktów ma w środku metkę, która zachęca klienta do napisania swojego imienia i osobistej wiadomości, gdy przyjdzie czas na przekazanie go dalej." 

Innovation Story Cherish Waste

Najbardziej romantyczna moda to ta, która pozostawia duże pole do interpretacji. W końcu miłość to sprawa wyjątkowo indywidualna. Dlatego w Innovation Story Cherish Waste, kolejnej odsłonie ikonicznego już konceptu brandu znalazło się mnóstwo skrajności. Serca zestawiamy tu z kolcami, błysk kryształów z surowością łańcuchów, romantyczne koronki z motywem ognia, a także lekkie, obszerne, wręcz "obłoczne" formy z tymi obcisłymi, dokładnie otaczającymi każdy centymetr ciała. „W tej kolekcji nowa fala innowacji spotyka się ze zmysłem dotyku. Po wymagającym okresie obserwowania świata głównie poprzez ekrany telefonów, czujemy potrzebę dotykania rzeczy, ponownego łączenia się z ludźmi, których kochamy, ale również robienia zakupów w bardziej odpowiedzialny sposób, dzięki projektom skupiającym się na cyrkularności, która zmienia odpady w coś pożądanego, co może być uwielbiane przez długi czas” - mówi Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor w H&M

Z potrzeby dotykania pięknych rzeczy i z tęsknoty za bliskością powstał również koncept naszego wideo. Joanna Horodyńska i Malwina Wędzikowska pokazały, jakie emocje targały ich uczuciami, myślami, osobowościami w ostatnich, niełatwych czasach. Pole do interpretacji, tak jak w przypadku rozważań o miłości, zostawiamy jedynie Wam: 

Dekonstrukcje serca to nie jedyny miłosny motyw, jaki projektanci H&M przemycili w kolekcji. Najpiękniejszym wyrazem ciepłego uczucia, zarówno do nas samych, jak i do naszej planety, są użyte w Innovation Story Cherish Waste tkaniny. Wykorzystano kilka materiałów, które są nowością dla H&M, tak jak MIRUM®, czyli roślinna skóra wolna od plastiku i wykonana z włókien roślinnych, oleju roślinnego oraz minerałów - to właśnie z niej powstały buty i nabijana ćwiekami bransoletka. Zdobiące biżuterię elementy w kształcie serca to AirCarbon, czyli biomateriał wykonany z naturalnych mikroorganizmów pozyskiwanych z oceanów przy użyciu powietrza i węgla z gazów cieplarnianych.

Nie, to jeszcze nie wszystko - ten ekologiczny list miłosny ma jeszcze kilka zwrotek. Trzecim materiałem, jaki został użyty w kolekcji, jest jedwab z recyklingu pozyskiwany z odpadów z tkalni, użyty do produkcji różowej koszuli z falbankami. Równie innowacyjne jest użycie gumy z recyklingu pozyskiwanej z odpadów takich jak zużyte opony, do produkcji sandałów, oraz Naia™Renew, włókna celulozowego wykonanego z pulpy drzewnek - w kolekcji materiał ten znajdziecie pod postacią białej sukienki w stylu vintage. W Innovation Story Cherish Waste znajdziemy również poliester z recyklingu, wykonany z plastikowych butelek z oceanów oraz RENU™ poliester z recyklingu, z którego wykonywana jest niebieska sukienka-bombka.

H&M Innovation Stories

Innovation Stories to przełomowa inicjatywa marki H&M zapoczątkowana na początku 2021 roku na rzecz zrównoważonego rozwoju, która koncentruje się na przyszłościowych rozwiązaniach i innowacyjnych projektach. Pierwsza kolekcja, ‘Science Story’ to bardziej zrównoważone materiały, technologie i procesy produkcyjne. Druga, ‘Colour Story’ to bardziej ekologiczne metody barwienia tkanin. Trzecia, ‘Co-Exist Story ‘ koncentrowała się modzie przyjaznej zwierzętom i alternatywnych materiałach imitujących te pochodzenia zwierzęcego. Czwarta, ‘Circular Design Story’, która trafiła do sprzedaży w grudniu 2021, skupiała się na bardziej cyrkularnych strategiach projektowania i cyrkularności tkanin. 

Najnowsza kolekcja Innovation Story Cherish Waste będzie dostępna w sprzedaży od 21 kwietnia na stronie hm.com i w sklepie H&M przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie.