Michael Kors rezygnuje z NYFW i zmniejsza liczbę rocznych kolekcji

"Od dawna myślałem o tym, że kalendarz mody musi się zmienić. Wszyscy mieliśmy czas na refleksję oraz analizę i myślę, że wielu zgadza się z tym, że nadszedł czas na zmianę podejścia" powiedział Michael Kors w jednym z wywiadów. Projektant otwarcie przyznaje, że ostatnie tygodnie i pandemia sprawiły, że postanowił zwolnić i przeanalizować sposób, w jaki działa dzisiejsza moda. Nie zgadza się z tym, co się dzieje w branży i dlatego chce wprowadzić zmiany w swojej marce. Pierwszą z nich jest rezygnacja z udziału w New York Fashion Week, który planowo ma się odbyć 14 września i przygotowanie własnej prezentacji nowych projektów. Poza tym Kors chce dać konsumentom czas na zapoznanie się z jesienną kolekcją, która pojawi się we wrześniu. Planuje też zmniejszenie liczby kolekcji do dwóch rocznie (sezon wiosna-lato oraz jesień-zima i rezygnacja z Resort oraz Pre-Fall). 

To jednak nie wszystko. Projektant zobowiązuje się do regularnego monitorowania rynku i brania pod lupę efektów własnych rozwiązań. Jak przyznaje: "Ponowna ocena zostanie przeprowadzona, gdy kolekcja jesienna zostanie wydana prasie i opinii publicznej - najprawdopodobniej w okresie od połowy marca do połowy kwietnia". Na podobne działania zdecydowały się też inne luksusowe marki, które chcą ratować planetę, zmienić przemysł modowy i stworzyć lepsze miejsca pracy. Przeczytacie o nich poniżej: 

Saint Laurent nie pokaże kolekcji na Paris Fashion Week. Francuski dom mody rezygnuje ze wszystkich wcześniejszych planów na 2020 rok>>

Alessandro Michele zapowiada zmiany w Gucci: "Nasze lekkomyślne działania spaliły dom, w którym mieszkamy">>