Mia Wasikowska, chociaż wychowywała się w Australii, ma polskie korzenie. Jej mama urodziła się w naszym kraju, a Mia lubi podkreślać, że pochodzi z Polski (mieszkała w Szczecinie prawie przez rok). Aktorka stała się popularna dzięki udziałowi w serialu telewizyjnym „In Treatment”. Jednak prawdziwą sławę przyniosła jej tytułowa rola w "Alicji w Krainie Czarów" w reżyserii Tima Burtona oraz film Cary’ego Funkunagi - "Jane Eyre".

Mia pojawiła się właśnie we wrześniowym numerze ELLE Canada. W wywiadzie Wasikowska wyznaje, że zawsze próbowała bardziej akceptować oraz lubić siebie i znacznie lepiej czuje się w skórze dojrzałej kobiety niż nastolatki. Aktorka opowiada także o pierwszych doświadczeniach z paparazzi i sukcesie, który odniosła po zagraniu w baśniowym fimie o Alicji z Krainie Czarów.

Klimatyczna sesja, którą znajdziemy w kanadyjskiej edycji ELLE utrzymana jest w palecie brudnego różu, złamanego beżu i szarości. Filigranowa Mia pozuje w kreacjach od najlepszych domów mody. Wygląda rewelacyjnie zarówno w turkusowej bluzce z przeskalowanymi ramionami od duetu Proenza Schouler, amarantowej sukience od Diora jak i spódnicach Valentino z pokazu na sezon jesień-zima 2014/2015. Stylizacją zajął się Ryan Hastings pod kierownictwem dyrektor artystycznej Britney Eccles, a aktorkę sfotografował Max Abadian. Delikatny makijaż to dzieło Hunga Vanngo, a lekko zwichrzonego boba aktorce ułożył Ryan Trgstad.

Mia Wasikowska dla ELLE Canada - Zobacz zdjęcia>>