Co więcej – do wykonania tego łatwego triku wystarczy ci niedrogi korektor z drogerii, którego Mary używa na swoich sławnych klientkach.

Na czym polega metoda 3 kropek?

Makijażowa sztuczka, którą pokazała Mary Phillips, sprowadza się do nałożenia korektora w trzech strategicznych miejscach: przy skrzydełku nosa, w kąciku oka i tuż pod jego zewnętrznym kącikiem. Stawiamy trzy większe kropki i dokładnie blendujemy, aby korektor równomiernie rozjaśnił i wygładził najbardziej problematyczne okolice. Najlepiej użyć do tego celu gąbeczki, ale przy odpowiedniej dozie umiejętności można też poradzić sobie bez niej i rozetrzeć kosmetyk palcami.

Co daje ten trik? Korektor nałożony w centralnych partiach twarzy oraz pod zewnętrznym kącikiem oka daje iluzję bardziej rozświetlonej, młodszej cery. Tuszuje oznaki zmęczenia, takie jak cienie pod oczami i „worki”, a także optycznie wypełnia bruzdy nosowo wargowe i dolinę łez. W efekcie twarz zyskuje świeższy, bardziej wypoczęty wygląd.

W swoim tutorialu Mary używa łatwo dostępnego i taniego korektora, który na pewno część z was zna: L’Oréal Infaillible More Than Concealer. W ofercie sklepów online zapłacicie za niego trzydzieści-kilka złotych. Odcień Ivory jest najbardziej uniwersalny – jest ton jaśniejszy niż przeciętne podkłady stosowane przez Polki, dzięki czemu zaaplikowany pod oczy daje efekt odświeżonego, otwartego spojrzenia. Produkt ma status bestsellera i zbiera tysiące pozytywnych opinii w sieci. Użytkowniczki chwalą go m.in. za to, że łączy wysoki stopień krycia z naturalnym wykończeniem. Co ważne, korektor nie zbiera się w zmarszczkach ani w porach.

 

Dla utrwalenia korektora, pod okiem i w okolicach skrzydełek nosa warto zaaplikować nieco pudru - sprawdzi się np. ulubieniec internautek Paese Puff Cloud. Polki szaleją na jego punkcie – internet pełen jest entuzjastycznych recenzji tego kosmetyku. Puder widocznie rozświetla skórę pod oczami i zmniejsza widoczność zmarszczek. Dodatkowo, wzbogacono go o odżywczy olejek z opuncji figowej, który działa antyoksydacyjnie i spowalnia procesy starzenia.