MATERIAŁ PARTNERA

Po sukcesie kolaboracji z duetem projektanckim BIZUU, Badura podjęła współpracę z kolejną polską marką. Tym razem buty, które uzupełniły wybiegowe sylwetki z kolekcji SS17, zostały stworzone przez Ilonę Majer i Rafała Michalaka z MMC Studio wspólnie z marką BADURA.

W limitowanej kolekcji butów znalazły się złote czółenka ze srebrnym, trapezowym obcasem, wykonane z błyszczącej skóry o lustrzanym efekcie oraz metaliczne botki ze złotej i błękitnej skóry, z charakterystycznym wycięciem. Linię wybiegowych sampli uzupełniły wsuwane półbuty ze złotego materiału o fakturze łusek.

Projektując buty do pokazu na wiosnę/lato 2017 chcieliśmy uchwycić klimat całej kolekcji, który łączy inspiracje modą retro z lat 20. i 30. ze współczesnym street stylem. Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie metalicznych i lustrzanych skór oraz nieoczywiste modele butów, które doskonale wpisały się w styl kolekcji i naszej marki– powiedziała Ilona Majer i Rafał Michalak, projektanci MMC Studio

Metaliczne złoto, srebro oraz błękit, czyli kolory, które ozdobiły buty z linii BADURA x MMC to nie tylko kluczowe motywy z wiosenno/letniej kolekcji MMC Studio, ale przede wszystkim zapowiedź modowych trendów na nadchodzący sezon. Złoto-srebrne czółenka na trapezowym obcasie, sportowe półbuty i botki na słupku powstały dzięki dopracowanym przez lata kopytom marki BADURA i pokryte zostały specjalnie wyselekcjonowanymi skórami najwyższej jakości.

Wybrane modele butów z kolaboracji BADURA x MMC pojawią się w sprzedaży wiosną 2017 roku.