"The First Monday in May"? Już nie. Metropolitan Museum of Art przenosi swoją tegoroczną wystawę oraz MET Gala 2021 na wrzesień. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, żeby słynne wydarzenie w ogóle się odbyło, więc postanowili przesunąć datę na późniejszą - z nadzieją, że sytuacja pandemiczna ulegnie zmianie na lepsze, więcej osób zostanie zaszczepionych i jesień będzie bezpieczniejsza dla wszystkich. 

Wydarzenie odbywa się pod 1948 roku i chociaż w zeszłym zostało odwołane, a jego namiastka była wirtualna, to przez ostatnie 16 lat regularnie miało miejsce w pierwszy poniedziałek maja.

Teraz będzie inaczej. Najbliższej imprezy Costume Institute Gala, podczas której zbierane są fundusze na rzecz Metropolitan Museum of Art, możemy się spodziewać dokładnie 13 września. 

Najpiękniejsze suknie gwiazd z Met Gala na przestrzeni lat. Przypominamy głośne kreacje>>

Co jeszcze wiadomo o MET Gala 2021? Mówi się, że wydarzenie ma poprowadzić Tom Ford w duecie z poetką Amandą Gorman, która m.in. czytała swój wiesz podczas inauguracji Joego Bidena. Ma też wrócić czerwony dywan z prawdziwego zdarzenia, a co za tym idzie - ekstrawaganckie kreacje haute couture, których przez ostatni rok praktycznie nie było. Na motyw przewodni całego wydarzenia wciąż musimy jeszcze jednak poczekać.