Dopiero niedawno przestało się mówić o ostatniej Met Gali poświęconej związkom mody i kościoła katolickiego, czyli "Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination". Z jednej strony głośna wystawa, na której można było zobaczyć 40 szat liturgicznych i akcesoriów, które wcześnie nie opuszczały muzeum watykańskiego, z drugiej - impreza z "papieżycą" Rihanną na czele i Katy Perry w gigantycznych anielskich skrzydłach Versace. Czy nowa ekspozycja amerykańskiego muzeum i gala zorganizowana przez Annę Wintour znowu będą na językach wszystkich?

Met Gala 2019: motyw przewodni i szczegóły wystawy

Kolejna prestiżowa wystawa w Metropolitan Museum of Art dotyczyć będzie zjawiska kampu, czyli konwencji artystycznej, która wynosi na szczyt rzeczy przesadzone, ironiczne i w złym guście. "Camp: Notes on Fashion" inspirowana jest esejem Susan Sontag "Notatki o kampie" i, jak twierdzi kurator Andrew Bolton, bardzo dopasowana do obecnej sytuacji na świecie. Przemyślenia pisarki połączone zostaną z 175 eksponatami, wśród których znajdziemy nie tylko modę, ale i sztukę - między innymi malarstwo i rzeźbę. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Met (@metmuseum) Paź 9, 2018 o 4:31 PDT

 

Zobacz: MOSCHINO x H&M - wszystkie ceny!>>

Łatwo się domyślić, kreacje których domów mody i projektantów zobaczymy na wystawie: John Galliano, Palomo Spain, Moschino (zarówno Franco Moschino, jak i oczywiście Jeremy Scott), Jean Paul Gaultier, Vaquera czy Gucci. Wszystkim im bliska jest estetyka kampu i kicz. 

Gwiazdy na Met Gala 2019

To jednak nie koniec niespodzianek. W całe przedsięwzięcie zostały zaangażowane jedne z najpopularniejszych obecnie gwiazd - Harry Styles, Lady Gaga i Serena Williams, którzy będą współgospodarzami gali. Wystawę będzie współtworzyć też dom mody Gucci z charyzmatycznym Alessandro Michele. Jak sobie poradzą w tej roli? Przekonamy się za jakiś czas.

Co sądzicie o motywie przewodnim Met Gali 2019? My nie możemy się już doczekać wystawy i... stylizacji gwiazd. Możemy się spodziewać prawdziwej wolnej amerykanki. 

Wystawa "Camp: Notes on Fashion" potrwa od 9 maja do 8 września 2019 r.