Kim jest Megan Thee Stallion?

Megan Thee Stallion to amerykańska raperka, piosenkarka i autorka tekstów pochodząza z Teksasu. Zaczęła rapować w wieku 16 lat, co zawdzięcza głównie swojemu ojcu (raperowi występującemu pod pseudonimem "Holly-Wood"), który zamiast do przedszkola, zabierał ją często na swoje sesje nagraniowe. Mama Megan postawiła jednak córce warunki - najpierw edukacja, potem kariera. Meghan ukończyła więc szkołę średnią, ale już w 2013 roku, gdy zaczęła naukę na uniwersytecie Praire View w Teksasie, wrzucała swoje freestylowe nagrania do mediów społecznościowych. 

W kwietniu 2016 roku wydała swój pierwszy singiel „Like a Stallion” i przyjęła pseudonim artystyczny - Megan Thee Stallion. Odnosił się on do jej posągowej postury, wzrostu i do określeń, jakimi nazywano na południu kobiety o jej sylwetce. 

Pierwszą publiką amerykańskiej raperki były społeczności platform Soundcloud i YouTube, gdzie artystka wrzucała swoje pierwsze mixtape'y i EPki (m.in. "Make it hot" czy "Last week in HTx"). Na początku 2018 roku Megan Thee Stallion podpisała kontrakt z 1501 Certified Entertainment, niezależną wytwórnią z Houston, prowadzoną przez byłego baseballistę T. Farrisa. 

Dyskografia amerykańskiej raperki, piosenkarki i autorki tekstów Megan Thee Stallion składa się z jednego albumu studyjnego, trzech mixtape'ów, trzech rozszerzonych performance'y, trzydziestu pięciu singli (w tym dwanaście jako główny artysta) i dwóch promocyjnych singli. Globalną opularność zyskała w 2019 roku singlem 'Big Ole Freak” (wydanym pod alter ego Tina Snow ), który awansował na listę Billboard Hot 100.

Potem ruszyła już lawina. Składanka "Fever", która została wydana 17 maja 2019 roku zadebiutowała na 10. miejscu na liście US Billboard 200, a drugi singiel z mixtape'u "Cash Shit " z udziałem rapera DaBaby zajął 36 miejsce na liście Hot 100 i opanował amerykańskie radiostacje.

W 2019 roku Megan Thee Stallion wydała  singiel „ Hot Girl Summer ” z udziałem Nicki Minaj i Ty Dolla Sign, który pokrył się platyną od Recording Industry Association of America. To nie był łatwy rok dla artystki - zmarła jej mama, która była jej menadżerką a tuż potem odeszła bebcia raperki (ojciec zmarł, gdy Meghan uczyła się w szkole średniej).

Trzecia rozszerzona EPka Megan Thee Stallion "Suga", została wydana 6 marca 2020 roku i trafiła na 7 miejsce listy Billboard 2020. Za nim poszedł remiks singla „Savage” z udziałem amerykańskiej piosenkarki Beyoncé, który po raz pierwszy zaprowadził artystkę aż na szczyty największych list przebojów (i w efekcie zaowocował statuetkami Grammy). Megan wystąpiła też gościnnie w numerze „WAP” Cardi B, który stał się popularny w krajach takich jak Australia, Kanada, Irlandia, Wielka Brytania i Nowa Zelandia. Raperki wykonały go podczas ceremonii Grammy 2021, co wzbudziło kontrowersje - był to najbardziej naszpikowany erotyką występ gali.

Megan The Stallion na Grammy 2021

Megan Thee Stallion i Beyonce / Getty Images

W niedzielę 14 marca 2021 w Los Angeles Convention Center Megan Thee Stallion odebrała trzy statuetki Grammy - w tym nagrodę dla najlepszego nowego artysty na 63. dorocznej ceremonii rozdania nagród. Pozostałe dwie to nagrody za remix piosenki Beyoncé "Savage" - Meghan wygrała nim kategorie "Najlepsze wykonanie rap" i "Najlepsza piosenka rap". Te statuetki odebrała, trzymając za rękę Beyoncé i mówiąc, że przez całe dzieciństwo marzyła o tym, żeby być jak jej idolka, tyle że w wersji rap. 

"Dziękuję Ci. Od zawsze marzyłam o tym, żeby być jak Ty, zachowywać się jak Ty. Zastanawiałam się w różnych momentach, co w takiej chwili zrobiłaby Beyoncé" - mówiła wzruszona Stallion.

Na Twitterze artystka wyznała też, że jej mama zawsze wierzyła, że Megan otrzyma wkrótce statuetkę Grammy...

"Nie mogę uwierzyć, że jestem tą dziewczyną z Houston, której naprawdę się udało. Ja i moja mama zawsze rozmawialiśmy o tym, że będę kiedyś na Grammy, a ona mówiła mi, że wygram ".