Jak oczyścić umysł? Medytacja zwykle służy właśnie do uspokojenia myśli, pomaga odnaleźć wewnętrzny spokój i harmonię, uspokaja nerwy. Medytacja z aniołami także ma celu spełnienie wymienionych celów, ale to nie wszystko.

Modlitwa kojarzy się z prośbami, które kieruje się do boskości – nie zawsze one jednak mogą zostać wysłuchane. Medytacja z aniołami jest praktyką, podczas której nie tylko wyciszysz swoje myśli, ale również zdobędziesz wsparcie – spłynie na ciebie magiczna moc, dzięki której twoje prośby staną się możliwe do zrealizowania.

Medytacje z aniołami – rodzaje anielskiej energii

Zanim przejdziesz do medytacji z aniołami, warto zorientować się w tym, czym różnią się poszczególne anielskie energie.

 • Archanioł Gabriel – odpowiada za komunikowanie się, pomaga zachować równowagę, pielęgnuje dobro i wewnętrzną równowagę.
 • Archanioł Chamuel – wspiera w odnalezieniu miłości, kieruje przeznaczeniem i daje wskazówki, jak odnaleźć drogę do szczęścia.
 • Archanioł Michał – dodaje pewności siebie, wspiera w dokonywaniu wyborów, otacza ochroną i opieką, wpływa na wygraną z lękami i niepokojami.
 • Archanioł Metatron – otwiera i oczyszcza czakry, łączy się z energią zewnętrzną, usprawnia zarządzanie czasem.
 • Archanioł Zadkiel – uwalnia od złych nawyków, udziela wsparcia w odnalezieniu przebaczenia i spokoju, wspiera poczucie sprawiedliwości i moralności, leczy złamane serce.

Wymienieni archaniołowie to tylko przykłady – medytacjom mogą towarzyszyć najróżniejsi aniołowie. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz, jakiego rodzaju wsparcia szukasz i o co zamierzasz poprosić. Gdy wybierzesz archanioła, który najlepiej będzie odpowiadał twoim potrzebom, możesz przejść do praktyki.

Medytacja z aniołami z intencją

Medytacje z aniołami mogą przebiegać na najróżniejsze sposoby. Często jednak są to medytacje z intencjami – czyli krótkimi prośbami – na których spełnieniu nam zależy. Anielska moc pomoże osiągnąć upragniony efekt. Co istotne, warto zastanowić się nad intencją jeszcze zanim przejdziemy do praktyki medytacyjnej – dzięki temu będziesz bardziej skupiona i poprosisz anioła o coś, na czym naprawdę ci zależy.

Jak medytować z aniołem?

 1. Usiądź wygodnie, zamknij oczy.
 2. Zacznij się rozluźniać. Pomyśl o swoich spiętych mięśniach. Weź głęboki oddech i poczuj, jak z każdym kolejnym wydechem stajesz się coraz mniej spięta.
 3. Twoje ciało powinno stać się elastyczne, miękkie, delikatne… Kontynuuj głębokie i świadome oddychanie.
 4. Gdy poczujesz rozluźnienie i wewnętrzny spokój, zacznij wyobrażać sobie anioła. Jego płeć, wygląd czy usposobienie zależy tylko od ciebie – postaraj się jednak, przed twoimi oczami pojawiła się postać przyjemna, od której bije dobra energia.
 5. Wyobraź sobie, że podchodzicie do siebie i przytulacie się. Anielska energia ma szansę trafić do twojego wnętrza.
 6. Wypełniają się wyłącznie pozytywne uczucia.
 7. Jeśli jesteś gotowa, przekaż aniołowi intencję, którą wcześniej przygotowałaś. Następnie podziękuj za całą łaskę i dobroć, którą otrzymujesz.
 8. Skup się na wdzięczności, którą odczuwasz. Weź kilka głębokich oddechów – łagodnie wypuść powietrze. Gdy poczujesz się gotowa, otwórz oczy i zakończ praktykę.

Medytacja z Aniołem Stróżem

Aniołem Stróżem nazywa się anioła, który otacza szczególną opieką konkretną osobę. Obserwuje jej poczynania, w ramach możliwości interweniuje i chroni ją przed złem. Nie zawsze jednak twój kontakt z Aniołem Stróżem jest na tyle silny, aby mógł on zareagować i faktycznie cię ochronić. Dlatego warto dbać o relację ze swoim własnym anielskim przewodnikiem.

Jak medytować z Aniołem Stróżem?

Podczas praktyki w twoim umyśle pojawia się wizerunek anioła – wyobraź sobie wówczas twojego Stróża. Przywołaj go przede wszystkim w takim momencie życiowym, podczas którego zmagasz się z trudnościami, potrzebujesz wsparcia i skierowania cię na odpowiednią drogę. Pozwól mu wypełnić cię anielską energią, która pomoże ci odnaleźć dobroć i moralność. Gdy zakończysz medytacje z aniołami wcześniejsze dylematy przestaną mieć znaczenie – będziesz wiedzieć, jaką decyzję podjąć.

Medytacja z Aniołem Fortunatą

Anioł Fortunata odpowiada za bogactwo, obfitość i pomyślność. Zdecyduj się na medytację z nim, gdy potrzebujesz wsparcia finansowego. Kontakt z Aniołem Fortunatą może okazać się pomocny przed podjęciem ważnych decyzji zawodowych.

Jak medytować z Aniołem Fortunatą?

Na początku medytacji w twojej wyobraźni powinien pojawić się obraz anioła, do którego się zwracasz. Od Anioła Fortunaty pulsować będzie mocne, jasne światło – z każdym oddechem zaczyna emanować mocniej, spływa na ciebie. Po kilku chwilach anioł unosi się. Zaczyna rozsypywać przed tobą monety i inne skarby – wszystkie skrupulatnie zbierasz. Następnie dziękujesz aniołowi i prosisz o jego dalsze wsparcie.