Medytacja uzdrawiająca niesie korzyści dla umysłu, ciała i duszy. Nawet badania naukowe potwierdziły, że ta świadoma praktyka pomaga zmniejszyć stany zapalne wywołane chorobą przewlekłą. Starożytny rytuał medytacji to skuteczne narzędzie do wyciszenia myśli, poszerzenia świadomości i odnajdywania równowagi. Jednak wiele osób zmaga się z ideą poświęcania czasu na tę wspaniałą technikę. Tradycyjna medytacja na siedząco niestety nie działa na wszystkich. Szczególnie jeśli ktoś dopiero próbuje wcielić ten nawyk w swoje życie. Dlaczego nie medytujemy? Ponieważ to wydaje się trudne. W pędzie codzienności ciężko nam znaleźć nawet 10 minut na głęboki relaks. 

Medytacja najpierw uzdrawia umysł, a w następnej kolejności leczy ciało. 

Medytacja uzdrawiająca - od czego zacząć?

Zmień swoje przekonania wobec medytacji uzdrawiającej. Jej praktyka nie musi odbywać się na siedząco. Zacznij medytować w różnych sytuacjach, o różnych porach dnia. Tak, nawet pod prysznicem czy tuż przed snem. Podpowiadamy, jak znaleźć czas na wewnętrzne uzdrawianie nawet z najbardziej napiętym grafikiem.

Samoopieka w kąpieli

Codzienny obowiązek kąpieli pod prysznicem może bardzo szybko zamienić się w głęboko medytacyjne przeżycie. Kiedy znajdujesz się pod strumieniem wody, wyobrażaj sobie, że ten żywioł natury oczyszcza twoje pole energetyczne. Myśl o tym, że woda pomaga ci uwolnić wszystkie negatywne emocje, które zebrałaś w sobie w ciągu tygodnia. Teraz cały stres i niepokój zaczyna po tobie spływać. Kiedy myjesz swoje ciało, poświęć trochę czasu, aby podziękować mu za wykonaną pracę. Podziwiaj swoje zewnętrzne piękno. Nie wahaj się prawić sobie komplementów.

Uzdrawianie przed lustrem

Połącz czas przygotowań przed lustrem z medytacją. Podczas mycia zębów lub szczotkowania włosów spójrz na swoje odbicie. Patrząc sobie prosto w oczy, wyrecytuj pozytywną afirmację lub po prostu powiedz sobie "kocham cię". Zwalczaj negatywne myśli przychodzące ci do głowy. Postaraj się zrelaksować. Nie dopuszczaj do głosu wewnętrznego krytyka. 

Ochrona energii

Zakładając coś na siebie, wyobrażaj sobie, że twoje ubrania są niczym tarcza energetyczna, która będzie ochraniać cię przez cały dzień. Negatywne energie zostaną odepchnięte, a ty odzyskasz swój wewnętrzny spokój. Możesz też praktykować nawyk wdzięczności za swoje ciało, komfort materiałów i ciepło odczuwane dzięki twojej garderobie. 

Medytowanie w korku 

Czekanie w korku bywa frustrujące. Przekształć je w praktykę medytacyjną. Wyłącz muzykę i pozwól sobie na chwilę ciszy. Obserwuj wszelkie myśli, które napływają do twojego umysłu, ale staraj się ich nie osądzać ani nie angażować się w nie. Następnie weź 5-10 świadomych oddechów, aby uspokoić umysł i uwolnić energię minionego dnia. Podczas wdechu wyobrażaj sobie piękne białe światło krążące w twoim ciele, a podczas wydechu poczuj, jak negatywna energia uwalnia się z ciebie niczym chmura dymu. 

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na wprowadzenie medytacji uzdrawiającej do codziennej rutyny. Te rytuały uważności mogą niedługo stać się twoim nawykiem, który przyniesie liczne korzyści dla zdrowia. 

Poranny rytuał dla każdego znaku zodiaku >>

Uzdrawianie medytacją - lecznicze mantry

Medytację uzdrawiającą wspierają pozytywne mantry na każdy dzień. Wszystko we Wszechświecie niesie wibracje, łącznie ze słowami, które wypowiadasz. To właśnie one są twoją modlitwą, dodającą otuchy w trudnych momentach. Słowa mogą też uzdrawiać jako mantry, czyli krótkie, motywujące frazy, niosące ze sobą leczniczą energię. Dzięki nim oczyścisz ciało, umysł i duszę od nagromadzonych w tobie lęków i stresów. Słowo "mantra" w wolnym tłumaczeniu oznacza „instrument umysłu”. Mantry mają moc przekształcania negatywnych wzorców myślowych zakorzenionych głęboko w podświadomości. W starożytności wierzono, że trzeba intonować mantrę 125 000 razy, aby naprawdę umocnić nią duszę. Choć może to brzmieć zniechęcająco, korzyści z recytowania mantr są odczuwalne, nawet jeśli robisz to kilka razy w miesiącu. Oto 11 potężnych mantr, które wspomogą twój proces uzdrawiania. Powtarzaj je w głowie (lub na głos) w trakcie swojej codziennej medytacji. 

 1. "Wiem, że jestem kochana i wspierana przez cały dzień" - kiedy recytujesz tę mantrę, skrzyżuj ramiona i owiń je wokół swojego ciała, tak jakbyś mocno wtulała się w siebie.
 2. "Wszystko, co złe, szybko przeminie" - wyrecytuj tę mantrę siedem razy na głos lub po cichu, do siebie, w trudnych życiowych momentach, kiedy chcesz ukoić bolesne emocje.
 3. "Oddaję swoje zmartwienia do Wszechświata" - wypowiadaj te słowa tak często, jak tylko jest to konieczne. Wyobrażaj sobie, jak zdejmujesz swój ciężki płaszcz i przekazujesz go do Wszechświata, aby się nim zajął, gdy recytujesz mantrę.
 4. "Każdego dnia wybieram dobre samopoczucie" - recytuj tę mantrę, spoglądając w lustro.
 5. "Jestem dokładnie tam, gdzie powinnam być" - powtarzaj to sobie, kiedy masz wątpliwości. 
 6. "Uwalniam swoją przeszłość i wybaczam sobie" - połóż rękę na sercu, gdy wypowiadasz te słowa.
 7. "Wszystko, czego potrzebuję do uzdrowienia, jest już we mnie" - mów sobie to za każdym razem, kiedy czujesz się osłabiona lub zależna od innej osoby. 
 8. "Sprawy zawsze układają się na moją korzyść" - wyrecytuj tę mantrę trzy razy na głos lub cicho do siebie.
 9. "Bez wysiłku tworzę życie, które kocham" - wypowiadaj te słowa tuż po przebudzeniu. 
 10. "Następny krok ku mojemu szczęściu zawsze jest mi ujawniany" - wypowiedz te słowa w pełnym zaufaniu, że Wszechświat ma cię w swojej opiece. 
 11. "Używam miłości do podejmowania wszystkich decyzji w moim życiu" - tę mantrę najlepiej recytować po lub w trakcie medytacji. Możesz włączyć ją do swojej własnej praktyki lub użyć następujących instrukcji jako przewodnika: weź trzy do czterech głębokich wdechów i wydechów, kładąc rękę na sercu. Zaśpiewaj mantrę w swoim umyśle jedenaście razy. Po zakończeniu medytacji wykonaj trzy do czterech głębokich oddechów.

Medytacja - przewodnik dla początkujących >>