Reżyserka i scenarzystka Jennifer Kaytin Robinson ma na swoim koncie netfliksową produkcję "Ktoś wyjątkowy", który był inną komedią romantyczną niż znaliśmy do tej pory. Teraz Amerykanka postanowiła pobawić się gatunkiem, jakim jest film dla nastolatków. Na dodatek, Robinson jest fanką "teenage drama", a zwłaszcza takich tytułów jak "Szkołą uwodzenia" czy "Zakochana złośnica". A co wiemy na temat "Do revenge"?

Maya Hawke i Camila Mendes w nowym filmie Netfliksa. Gwiazdy "Stranger Things" i "Riverdale" zagrały w filmie "Do revenge". Szykuje się hit?

Twórcy postanowili nawiązać do filmów Hitchcocka! "W ten sposób opracowaliśmy historię zemsty. Co by się wydarzyło, gdyby wziąć zabawę, elementy thrillera jak u Hitchcocka i umieścić to w realiach liceum?" - przyznała reżyserka w rozmowie z amerykańską edycją ELLE. Tak powstał koncept na "Do revenge", który już niedługo trafi na Netflix. 

Jak podają filmowcy, ma to być błyskotliwa i mroczna komedia o dwóch młodych kobietach, które postanawiają połączyć siły, żeby zemścić się na swoich oprawcach. Jedna zamierza "odwdzięczyć się" byłemu chłopakowi za ujawnienie sekstaśmy, natomiast druga dziewczynie odpowiedzialnej za szerzenie plotek o tym, jakoby miała ją pocałować. W rolach głównych zobaczymy dobrze znane nam już twarze: Mayę Hawke i Camilę Mendes.

"Do revenge" z Mayą Hawke i Camilą Mendes. Kto jeszcze zagra u boku gwiazd "Stranger Things" i "Riverdale"?

Oprócz wspomnianych aktorek angaż otrzymali również: Sophie Turner ("Gra o tron"), Austin Abrams ("Euphoria"), Alisha Boe ("13 powodów"), Jonathan Daviss ("Outer Banks"), Rish Shah ("Ms Marvel"), Ava Capri ( "Love Victor"), a także Talia Ryder ("Never Rarely Sometimes Always").

"Do revenge" na Netflix. Kiedy film trafi na platformę?

Choć producenci nie przedstawili jeszcze trailera (mamy tylko oficjalne zdjęcia z planu), wiemy już kiedy "Do revenge" będzie miało swoją premierę. Zapiszcie w kalendarzach - 16 września film pojawi się na serwisie streamingowym. Już nie możemy się doczekać!