Podczas kwarantanny przetestowałyśmy wiele opcji - była maseczka z żelatyny, maseczka z banana, maseczka z jajka na twarz - jednak jedną z naszych ulubionych masek, którą odkryłyśmy podczas kwarantanny i do dziś stosujemy zarówno na twarz, jak i włosy, jest maseczka z drożdży. 

Na co pomaga maseczka z drożdży? 

Drożdże są bogate w witaminy, minerały i potrafią przynosić korzyści dla każdego typu cery. Są doskonałym źródłem witamin B-1, B-2, B-3, B-6, czy B-12, a także wapnia, magnezu, potasu, fosforu, cynku, miedzi, żelaza oraz aminokwasów. Można zaryzykować stwierdzenie, że żadna perfumowana maska dostępna w drogerii nie zawiera tylu substancji aktywnych, co drożdże same w sobie. 

Jakie są efekty maseczki z drożdzy? Stosowane na skórę potrafią poprawić jej wygląd, rozświetlić ją i odmłodzić - dostarczają odżywienie bez konieczności stosowania dodatkowych szkodliwych substancji chemicznych. 


 
Zawarte w drożdżach witaminy z grupy B odświeżają, tonizują, regenerują i napinają skórę twarzy, a także poprawiają krążenie oraz normalizują procesy przemiany materii. Ponadto, antyoksydanty i aminokwasy przywracają skórze młodzieńczy blask, przyspieszają produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki aktywnym minerałom, przy regularnym stosowaniu maseczki z drożdży na twarz, można zauważyć większą elastyczność i odporność skóry na niekorzystne działanie takich warunków pogodowych, jak wiatr, zimno, upał.

Drożdże dobrze sprawdzą się również jako składnik maski na włosy. Zawierają biotynę, która znakomicie potrafi nawilżyć i zapobiegać utracie wilgoci, a także odbudować zniszczone pasma. Ale nie tylko - ten popularny składnik kuchenny posiada również właściwości przeciwłupieżowe.

Jak zrobić maseczkę z drożdży na twarz?

Odżywcza maseczka drożdżowa dla skóry suchej

Stosowanie wszystkich rodzajów maseczek drożdżowych skutecznie zmiękczy i nawilży twoją skórę. Ale kiedy twarz jest wyjątkowo sucha, możesz potrzebować mocniejszego działania. Wtedy do drożdży warto dodać mleko i miód, aby maksymalnie wykorzystać nawilżające właściwości wszystkich tych składników.

Składniki:

  • ½ łyżki świeżych drożdży
  • 1 łyżka mleka
  • 1 łyżeczka miodu

Wymieszaj wszystkie składniki, nałóż na twarz oraz szyję i delikatnie wmasuj w skórę. Odczekaj 20 minut, a następnie umyj twarz ciepłą wodą.

Maseczka drożdżowa dla skóry tłustej

Jeśli Twoja skóra jest tłusta, a pory zablokowane, ta maska z drożdży powinna pomóc. Dodatkowo przy jej regularnym stosowaniu możesz zauważyć zmniejszanie się problemów trądzikowych i przywrócenie skórze równowagi.

Składniki:

  • 1 łyżka świeżych drożdży
  • 10 kropli soku z cytryny

Nałóż cienką warstwę maski na twarz, poczekaj 15 minut i zmyj ciepłą wodą. Następnie umyj twarz ponownie, ale tym razem zimną wodą. Jeśli po zastosowaniu maseczki odczujesz suchość i napięcie skóry, zastosuj krem nawilżający. 

Pamiętaj, że po nałożeniu na twarz soku z cytryny, nie powinnaś bezpośrednio wystawiać się na słońce.

Maseczka drożdżowa na trądzik

Jak zrobić maseczkę z drożdży na trądzik? Do jej wykonania potrzeba zaledwie 4 składników:

1 łyżka świeżych drożdży
3 krople olejku z drzewa herbacianego
5 kropli soku z cytryny 
2 łyżki octu. 

Nałóż mieszankę na twarz i odczekaj 15 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą.

Jak zrobić maseczkę z drożdży na włosy?

Istnieją różne przepisy na drożdżowe maski, jednak ten, który spisaliśmy dla Was poniżej, działa na nasze włosy najlepiej. Dzięki połączeniu drożdży z kefirem, po jej zastosowaniu włosy stają się niesamowicie miękkie i błyszczące.

Składniki:

  • 2 łyżeczki suszonych drożdży 
  • 1 łyżka tłustego jogurtu lub kefiru

Wymieszaj drożdże i jogurt w misce, a następnie nałóż na ¾ długości włosów. Jeśli masz długie włosy, możesz zwiększyć ilość wykorzystywanych składników. Pozostaw maskę na około 10-15 minut, umyj włosy letnią wodą i szamponem, a następnie nałóż odżywkę.

Zobacz także: Picie drożdży - hit na włosy?

Maseczka z drożdży - jak często stosować?

Jak często należy stosować maseczkę drożdżową? Jeśli Twoja skóra jest sucha i jest skłonna do trądziku, polecamy wykonywanie jej 2 razy w tygodniu. Maskę z drożdży na włosy można stosować 1-2 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb. Pierwsze efekty stosowania drożdżowej maseczki zobaczysz tuż po użyciu. Regularne stosowanie maseczek daje oczywiście bardziej spektakularny rezultat.