Czym dokładnie jest masaż drenażu limfatycznego i jak działa? Faria wyjaśnia, że układ limfatyczny jest istotną częścią naszego układu odpornościowego, odpowiedzialną za utrzymanie poziomu płynów w organizmie i filtrowanie bakterii. Jednak współczesny styl życia i warunki środowiskowe mogą utrudniać jego funkcjonowanie. Masaż z drenażem limfatycznym polega na odprowadzaniu nadmiaru wody i toksyn ku węzłom chłonnym, pomagając w detoksykacji organizmu, zmniejszeniu zatrzymywania wody, redukcji cellulitu i poprawie krążenia. 

"W Brazylii masaż limfatyczny jest częścią kultury. To prawie jak malowanie paznokci."

W wywiadzie Faria wyjaśniła naukę stojącą za jej techniką, podkreślając różnicę między "wodną wagą" a tłuszczem. "Retencja wody jest konsekwencją stanu zapalnego" - powiedziała. "To sposób, w jaki twoje ciało reaguje, gdy coś nie idzie dobrze. Jeśli jesz przetworzoną żywność, też będziesz spuchnięta. Tak więc [stan zapalny] jest naturalną reakcją organizmu". Podkreśliła znaczenie prostych nawyków dla utrzymania zdrowego układu limfatycznego, takich jak regularny ruch stymulujący przepływ krwi, poranne czyszczenie języka w celu usunięcia bakterii, utrzymywanie stałego rytmu snu (wpływa to na produkcję hormonów związanych z apetytem i magazynowaniem tłuszczu) oraz picie dużej ilości wody.

Rachpoot/Bauer-Griffin/Getty Images

Faria obaliła mit ekstremalnych ograniczeń w dążeniu do zdrowego układu limfatycznego. "Jeśli zbyt mocno się ograniczasz, unikniesz pewnych problemów, ale stworzysz inne" - ostrzegła. "Jeśli lubisz kawę, wypij ją rano. A jeśli lubisz alkohol, możesz wypić kilka drinków w weekend z przyjaciółmi. Musimy znaleźć równowagę".

Masażystka gwiazd zaoferowała też cenne porady na podróże samolotem. Zaleca ćwiczenia przed i po locie, aby zwalczyć spowolniony przepływ krwi i stres, które mogą odbijać się negatywnie na układzie limfatycznym podczas podróży. "Jak tylko wylądujesz, idź na dziesięciominutowy spacer, unieś nogi do góry, napij się wody i poczujesz się jak nowo narodzona".

Ekspertka zaznaczyła jednak, że kluczem do sukcesu są codzienne nawyki. "Chcesz, aby twój układ limfatyczny działał dobrze sam z siebie" - podkreśliła. "Sam masaż to tylko wisienka na torcie".