Projekt Packshot doskonale znają wszyscy, którzy marzą o pracy w branży mody, kochają dobry design i chcą sprawdzić swoją kreatywność. Jego idea skupia się wokół wykonania pomysłowych i oryginalnych packshotów produktowych. W dwóch poprzednich edycjach konkursu jego uczestnicy musieli się zmierzyć choćby z okularami Ray-Ban czy denimowi produktami G-Star Raw. W tym roku na wszystkich chętnych czeka spore wyzwanie: artystyczne sfotografowanie biżuterii marki Swarovski - kolczyków, naszyjnika oraz bransoletki. Co zrobić, by wziąć udział w konkursie? "Prześlij nam zdjęcia swoich prac, stylizacji i inne kreatywne fotografie. Na ich podstawie wyłonimy 10 finalistów, którzy otrzymają produkty marki Swarovski i staną przed trudnym, lecz satysfakcjonującym i przynoszącym dużo radości zadaniem konkursowym" wyjaśniają organizatorzy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie packshot.answear.com

Jest o co walczyć, bo zwycięzca Projektu Packshot weźmie udział w prestiżowym indywidualnym kurs fotograficzny u światowej sławy artystki Marty Wojtal, który warty 5000 zł, a jego konkursowe prace zostaną opublikowane w magazynie ELLE.

Poza tym wszyscy finaliści konkursu otrzymają zestaw biżuterii Swarovski, który powstał z okazji 125. urodzin marki (kolczyki, bransoletka, wisiorek z motywem łabędzia), z kolei na wyróżnionych czeka telefon iPhone SE 64 B GB z wydajnym procesorem i świetnym aparatem. 

Prace konkursowe będzie oceniać profesjonalne jury: Marcin Świderek (od pięciu lat szef działu mody magazynu ELLE, członek jury Katowice Fashion Week i Łódź Young Fashion, lektor na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi), Marta Wojtal (fotografka gwiazd, przed jej obiektywem stawały największe nazwiska: Mike Tyson, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Tomasz Kot, Martyna Wojciechowska) oraz Ewa Sereczyńska (dyrektor zarządzająca firmą Swarovski w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji; z marką związana od 2008 roku).

Konkurs wspiera i pomaga odkryć nowe talenty, które kiedyś podbiją branżę fashion. W poprzednich edycjach udział wzięło wielu pasjonatów mody, fotografów, grafików i stylistów, dziś realizujących swoje marzenia i rozwijających karierę. Wśród wyróżnionych znalazła się choćby znani dziś styliści Joanna Baumgartner i Robert Łosyk. "Projekt Packshot to konkurs dla osób z kreatywną duszą. Jego idea skupia się wokół wykonania pomysłowych i oryginalnych packshotów produktowych, które zachwycą nasze jury i podbiją serca naszych fanów" zachęca ANSWEAR.com.

Pierwszy etap Projektu Packshot, czyli nadsyłanie przykładowych portfolio potrwa do 16 września 2020 r. Do konkursu można zgłosić się poprzez stronę: packshot.answear.com. Tam też znajdziecie cały harmonogram akcji.