Koronka z nowej kolekcji Tezenis została wykonana ze skrawków włókienniczych, uratowanych przed trafieniem na wysypisko śmieci. Włoska marka zdecydowała się nadać tym odpadom drugie życie i przekształciła je w zregenerowany nylon, który jest przyjaznym dla środowiska włóknem (i nie traci żadnych właściwości, jakie posiada klasyczny nylon z nowych surowców). A ten z kolei stał się budulcem wspomnianych wcześniej bieliźnianych koronek z recyklingu, które weszły w skład wszystkich elementów z nowej linii bielizny Tezenis.

Tezenis współpracuje z Kappa. Zobaczcie niesamowitą kolekcję, którą stworzyły razem obie marki>>

Wszystko po to, by sprzyjać środowisku i zminimalizować wpływ mody na planetę. Jak podkreśla Tezenis: w takiej sytuacji każdy, nawet najmniejszy krok, jest na wagę złota i ma znaczenie.

"Razem możemy ocalić naszą planetę i stworzyć lepszą przyszłość (...) Jest to mały gest o znaczącym wpływie" czytamy w informacji przesłanej przez markę, która przyłączyła się do ekologicznych działań. 

W kolekcji "Be The Change" Tezenis znalazły się sielskie modele biustonoszy Roma, Praga i Paryż, a także klasyczne majtki w stonowanych kolorach, takich jak biel, beż i czerń oraz najmodniejszych w tym sezonie pastelach (róż, fiolet i błękit). Ich zdjęcia packshotowe oraz fotografie z kampanii możecie obejrzeć w naszej galerii.

Nowa kolekcja Tezenis będzie hitem w sieci. Inspirowana jest klimatem serialu "Dom z Papieru">>