Dla uhonorowania legendarnych pionierów, którzy zaufali marce Longines, a ich życie do dziś stanowi dla nas inspirację.

Podkreśla Longines. Nowość w ofercie marki czerpie z najbardziej przełomowych wydarzeń w historii świata - Longines Spirit zaprojektowano w ten sam sposób, co zegarki Amelii Earhart, Paula-Emila Victora, Elinor Smith i Howarda Hughesa. 

Longines Spirit - pionierski duch wiecznie żywy 

"To entuzjastyczny hołd dla tych wyjątkowych kobiet i mężczyzn, którzy poprzez swoje rekordy, wyczyny i akty odwagi na zawsze zapisali się na kartach historii, inspirując kolejne pokolenia do pokonywania własnych granic" - opowiada marka. Nas zachwyca niezwykle eleganckim designem, delikatnie czerpiącym ze stylistyki vintage i pięknym wykończeniem

Longines Spirit posiada powiększoną koronkę, umożliwiającą nakręcanie zegarka w rękawiczkach, czytelne indeksy o doskonałym kontraście i odblaskowe wskazówki z powłoką luminescencyjną, które ułatwiały odczytywanie wskazań podczas nocnych lotów Amelii Earhart i Howarda Hughesa. Jego urodę dodatkowo podkreślają dodające wyrafinowania detale - szczotkowane, matowe wykończenia w połączeniu z tymi polerowanymi, odbijającymi światło. 

"Dla pionierów lotnictwa dokładność, niezawodność i solidność zegarka niejednokrotnie była kwestią życia i śmierci. Wystarczył 4-sekundowy błąd w obliczeniach nawigacyjnych, aby samolot zboczył z kursu nawet o milę. Zegarek Longines, zabrany na wyprawę badawczą przez polarnika Paula-Emile'a Victora, działał jak należy przez długie miesiące w temperaturze spadającej nawet do -40°C" - podkreśla Longines.

Czerpiąc ze swojej historii marka tworzy mechanizmy, które są precyzyjne i niezawodne w nawet najtrudniejszych warunkach. Jego sercem jest niewielka krzemowa sprężyna balansu – niezwykle cienki zwój zapewniający stałe, precyzyjne odmierzanie czasu. Skonstruowano ją tak, aby była twardsza, lżejsza i bardziej trwała od tradycyjnych sprężyn balansu. Dodatkowo, zastosowane w zegarku kalibry o odpowiednio 64 i 60-godzinnej rezerwie chodu mają klasę chronometru certyfikowaną przez Oficjalny Szwajcarski Instytut Testowania Chronometrów (COSC), a ich niezawodność potwierdza 5-letnia gwarancja.

Dodatkowo, Longines Spirit posiada także delikatnie wypukłe szkło szafirowe z obustronną, kilkuwarstwową powłoką antyrefleksyjną, zakręcaną koronkę i grawerowany dekiel zabezpieczonym sześcioma śrubami. Zegarki z nowej kolekcji występują w trzech wersjach: z brązowym paskiem i czarną tarczą, na pasku i z tarczą w pięknym kolorze nocnego nieba, a także na klasycznej, srebrnej bransolecie.

Longines Spirit odkryjecie na stronie longines.pl.

Czytaj też: Wielcy pionierzy zawsze z optymizmem patrzyli w przyszłość. Poznaj niezwykłe historie Amelii Earhart, Paula-Emila Victora, Elinor Smith i Howarda Hughesa z zegarkami Longines