W liście wystosowanym do założyciela Facebooka, czterdziestu czterech stanowych prokuratorów generalnych skrytykowało pracę nad wersją Instagrama dla dzieci poniżej 13 lat. Specjaliści przekonują, że aplikacja może negatywnie wpłynąć na ich psychikę.

Instagram zaktualizowany o nową funkcję. Pozwoli ona użytkownikom na umieszczanie swoich zaimków w biogramie

Mark Zuckerberg pracuje nad Instagramem w wersji dla dzieci

Na ten moment niewiele wiemy o aplikacji w wersji dla najmłodszych. Według zamieszczonego regulaminu projektu będą mogły z niej korzystać jedynie osoby, które ukończyły 13 lat... ale czy na pewno? Jak donosi Reuters: dzieci poniżej 13 roku życia korzystają z Instagrama - łamiąc regulamin. Nowa wersja aplikacji stworzona wyłącznie dla nich sprawi, że nie będą musiały kłamać na temat swojego wieku. Nowy Instagram ma być zdecydowanie bardziej bezpieczny. 

Jak napisali prawnicy, obok zagrożeń zdrowotnych (psychika dzieci) korzystanie z aplikacji może naruszyć również ich prawo do prywatności...

,,Wygląda na to, że Facebook nie odpowiada na potrzeby użytkowników, ale je tworzy". - podsumowali prokuratorzy.

Eksperci uważają aplikację za ryzykowną. Jednym z argumentów, jaki przedstawili, jest fakt, że dzieci, w odróżnieniu od dorosłych nie mają rozwiniętych mechanizmów obronnych, które pozwoliłby im  sobie poradzić z negatywnym wpływem korzystania z mediów społecznościowych. 

,,Instagram dla dzieci to haniebna próba wykorzystania i zarabiania na bezbronnych osobach" - napisała na Twitterze Prokurator Generalna stanu Massachusetts, Maura Healey.

List w sprawie aplikacji dla dzieci wystosowała również organizacja pozarządowa Campaign for a Commercial-Free Childhood. 

,,Korzystanie przez dzieci i młodzież z mediów społecznościowych podnosi ryzyko otyłości, pogorszenia stanu psychicznego, depresji i samobójstw. Zwłaszcza Instagram, który skupia się na wyglądzie zewnętrznym (...)". - dodali aktywiści.

Twórcy aplikacji podkreślają, że będzie ona bezpieczna i będzie dawała dzieciom takie same możliwości jak obecna, ale pod opieką rodziców...

Snack to nowa aplikacja randkowa, która łączy funkcje TikToka i Tindera jednocześnie. Powstała z myślą o Generacji Z