Nie od dziś wiadomo, że filmowcy chętnie wracają do opowieści z poprzednich epok. Historia Anglii czy Francji nadal mocno inspiruje, dlatego co jakiś czas możemy zachwycać się pięknymi kostiumami czy fabułą opartą na życiu arystokracji z tamtych czasów. "Bridgertonowie", "Outlander", "Wielka", "Wiktoria", "Downton Abbey" czy ostatnio "Cesarzowa Sisi" mają tysiące fanów na całym świecie. Teraz do tej listy możemy dopisać kolejny tytuł, "Marie Antoinette". 

"Marie Antoinette" to nowy serial kostiumowy, na który czekacie. Za produkcją stoi scenarzystka słynnej "Faworyty"

Maria Antonina, ostatnia królowa Francji, była już bohaterką filmy Sofii Coppolli z 2006 roku. Tym razem za tę historię wzięła się Deborah Davis, scenarzystka "Faworyty" (za rolę w tym filmie Olivia Colman zgarnęła Oscara, a sama Davis otrzymała nominację do tej nagrody). Brytyjka na zlecenie Canal+ rozpisała serial na 8 odcinków, który wykupiła telewizja BBC. Magazyn Variety ujawnił, że nad produkcją pracował zespół pisarski składający się tylko z kobiet, co więcej, tytuł ma przedstawić "feministyczne spojrzenie" na życie królowej Francji.

W tytułową rolę wcieliła się niemiecka aktorka o rosyjskich korzeniach, Emilia Schüle. Na ekranie pojawią się też: Louis Cunningham, Jack Archer, Jasmine Blackborow, Gaia Weiss, James Purefoy, Marthe Keller, Roxane Duran, Crystal Shepherd-Cross, Caroline Piette, Oscar Lesage, Liah O'Prey, Jonas Bloquet, Nathan Willcocks, Paul Bandey, Laura Benson i Yoli Fuller. Na plan wybrano takie lokacje jak pałac wersalski, zespół pałacowo-ogrodowy Vaux-le-Vicomte, gminę Lésigny, czy studio Bry-sur-Marne.

Serial "Marie Antoinette" to niezwykłe, świeże spojrzenie na jedną z najbardziej kultowych i kontrowersyjnych postaci we Francji, pełen oszałamiających scenerii, czy epickich kostiumów. Po sukcesie „Wersal. Prawo krwi” na BBC Two, jesteśmy podekscytowani, że możemy ponownie przybliżyć widzom ekstrawagancję i podekscytowanie francuskiego życia dworskiego - przyznała Deborah Davis w rozmowie z Variety.

"Marie Antoinette": kiedy premiera?

Pierwsza będzie Francja, gdzie serial trafi na Canal+ już 31 października. Brytyjskie media sugerują, że na wyspach emisja przewidziana jest na końcówkę tego roku, lub początek 2023. A co z polskimi widzami? Czekamy na informacje, ale mamy nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać!