Marcin Dorociński zagra w najnowszej części „Mission: Impossible”?

Plotki o tym, że Marcin Dorociński ma szansę na kolejną ważną zagraniczną rolę pojawiły się już jakiś czas temu. Na początku maja, aktor pochwalił się na swoim Instagramie, że przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuje na planie kolejnej produkcji.

„London calling! Kolejną (i wielką) przygodę filmową - czas start” - podpisał zdjęcie Dorociński.

Nie było to jedyne zdjęcie, jakie opublikował aktor. Następny post dotyczący tajemniczego projektu, pojawił się po pięciu tygodniach jego pobytu w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak poprzednio, również i tym razem, aktor nie zdradził żadnych szczegółów. Można jedynie przypuszczać, że rola jest spora, ponieważ Dorociński napisał, że jest już na planie ponad miesiąc i nie zapowiada się na to, żeby zdjęcia szybko dobiegły końca.

„Piąty tydzień zdjęć za mną, a i to nie koniec. Nieustannie pozdrawiam z The Big Smoke” - czytamy na jego Instagramie

Wielu fanów aktora szybko połączyło fakty i pod postem Dorocińskiego pojawiło się sporo komentarzy z gratulacjami nowej roli. Fani uważają, że pobyt aktora w Londynie jest związany z najnowszą częścią „Mission: Impossible”, ponieważ dokładnie w tym samym czasie, Christopher McQuarrie pracował w Londynie nad materiałem do ósmej części hitu. Teraz przypuszczenia te mogą okazać się trafne, ponieważ całą sytuację podgrzało zdjęcie, które McQuarrie opublikował na swoim Twitterze. Czarno-biały kadr z polskim aktorem na pierwszym planie, został ustawiony jako zdjęcie w tle na profilu reżysera. Natychmiast wywołało to spekulacje, czy polski aktor jest zaangażowany w hollywoodzki projekt. Na razie jednak, nic więcej nie wiadomo w tej sprawie.

Marcin Dorociński – kariera zagraniczna

Do tej pory Marcin Dorociński nie odniósł się do tych doniesień. Jeśli jednak okazałyby się one prawdziwe, to nie byłaby to pierwsza bijąca rekordy popularności, zagraniczna produkcja z udziałem polskiego aktora. W 2020 roku na Netfliksie zadebiutował serial "Gambit królowej", w którym Dorociński wcielił się w postać Vasilya Borgova, rosyjskiego mistrza szachowego, z którym mierzy się główna bohaterka grana przez Anyę Taylor-Joy.

„Mission: Impossible Dead Reckoning. Part One” – co wiemy o filmie?

Długo wyczekiwana premiera widowiska zaplanowana jest na lipiec 2023 roku. Za projekt odpowiada Paramount Pictures. Do tej pory potwierdzono, że do swoich ról w filmie obok Toma Cruise'a powrócą Simon Pegg oraz Angela Basset. W obsadzie filmu zobaczymy także Hayley Atwell, Pom Klementieff, Cary'ego Elwesa, Roba Delaney'ego, Indirę Varmę, Charlesa Parnella oraz Marka Gatissa. Z kolei ósma część cyklu ma trafić do kin w czerwcu 2024 roku. Oba filmy mają stanowić zwieńczenie serii.