Patrząc na pierwsze zapowiedzi premier Netflixa jesień zapowiada się bardzo ciekawie. Najnowszą produkcją, która za kilka tygodni trafi na platformę jest serial "The Queen's Gambit". Znamy już pierwsze informacje na temat tego tytułu, co więcej, jedną z ról zagrał słynny polski aktor. 

Marcin Dorociński w nowym serialu Netflix! O czym jest "The Queen's Gambit" z Anyą Taylor-Joy?

Anya Taylor-Joy to gwiazda tegorocznej "Emmy" oraz filmu "Nowi Mutanci", który właśnie trafił do kin. To nie koniec premier z jej udziałem. 24-letnia Amerykanka wcieli się w Beth Harmon, główną bohaterkę 8-odcinkowego serialu Netflix. Będzie to opowieść o geniuszu, a dokładnie o utalentowanej szachistce. Która od dziecka szlifuje swój talent. "The Queen's Gambit" oparto na książce autorstwa Waltera Tevisa o tym samym tytule. "W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy, pod okiem gburowatego woźnego, który szybko poznaje się na jej niezwykłym talencie. Małe zielone pigułki są podawane jej i innym maluchom, żeby w domu dziecka łatwiej było utrzymać spokój. Obie obsesje będą towarzyszyć Beth, kiedy opuści dom dziecka, przeniesie się do rodziny adopcyjnej i spróbuje zbudować dla siebie nowe życie. Wspinając się na szczyty amerykańskich, a potem światowych rankingów szachowych, będzie się równocześnie mierzyć z własnym pragnieniem samozniszczenia" - tak brzmi opis powieści z 1983 roku.

U boku Taylor-Joy. pojawi się też Marcin Dorociński. Polski aktor wcielił się w postać szachisty Vasilego Borgova. Angaż otrzymali także: Moses Ingram, Harry Melling, Chloe Pirrie, Jacob Fortune-Lloyd, Dolores Carbonari, Matthew Dennis Lewis oraz Patrick Kennedy. Premiera? "The Queen's Gambit" pojawi się na Netflix 23 października.