Marcin Dorociński w 2. sezonie serialu „Wikingowie: Walhalla”

O Marcinie Dorocińskim zrobiło się głośno w ostatnim czasie w związku z rolą w serii „Mission Impossible”, jak się okazuje to nie jedyny w ostatnim czasie sukces Polaka na arenie międzynarodowej. Zarówno platforma, jak i sam aktor potwierdzili jego udział w drugim sezonie historycznego serialu o Wikingach.

Kogo zagra Marcin Dorociński?

Polski aktor wcieli się w Jarosława Mądrego, historycznego władcę Rusi Kijowskiej, wywodzącego się z dynastii Rurykowiczów. Po śmierci ojca był on zaangażowany w walkę o tron ze swoim bratem Świętopełkiem. W konflikcie wziął udział miedzy innymi Bolesław Chrobry, który zwyciężył z Jarosławem w bitwie w 1018 roku.
Czerpiąc z historii, Jarosław Mądry miał styczność z dwoma postaciami, które znamy z pierwszego sezonu Olafem II Haraldssonem oraz Haroldem III Srogim. Nie wiemy jednak w ilu wątkach pojawi się polski aktor. Postać Dorocińskiego nie pojawiła się w oficjalnym zwiastunie filmu, ale platforma Netflix uznała ją za wystarczająco istotną, żeby przedstawić ją na swoich kanałach społecznościowych. 

Getty Images

O czym będzie 2. sezon „Wikingów”?

Kontynuacja serialu skupiać się będzie na wydarzeniach, które miały miejsce 100 lat po akcji, którą przedstawiał sezon pierwszy. Skupiać się będzie na trzech postaciach Leifa Erikssona (Sam Corlett), jego siostry Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) i nordyckiego księcia Haralda Sigurdssona (Leo Suter). Zobacz więcej zdjęć z planu:

mat. prasowe

mat. prasowe

mat. prasowe

mat. prasowe