Trendy jesień-zima 2017/2018. Czy wiecie już jaki manicure będzie najmodniejszy? Najnowszych trendów na paznokcie szukamy na światowych pokazach mody. Co tym razem zaproponowały luksusowe marki? Co podchwyci ulica? Tradycyjnie, podczas zimniejszych miesięcy mani będzie w ciemniejszej odsłonie, ale spokojnie, nadal będziemy wspominać wakacje dzięki pastelowym odcieniom. 

Manicure jesień-zima 2017/2018: kolory

Jesienią i zimą wracamy do mrocznej palety barw oraz lakierów perłowych, które dotąd były wypierane przez matowe. Paznokcie będziemy malować na: czarno (Armani Prive), granatowo, bordowo, fioletowo, czy ciemną zieleń (Jill Stuart). W wielkiej chwale powraca czerwień (Altuzarra), złoto (Alexis Mabille) oraz srebro, ale na wielu prezentacjach pojawiły się także subtelniejsze propozycje na manicure. Pomarańcz w pastelowej odsłonie (Blugirl, Pucci), nude i prawie każdy rodzaj beżu (Dior, Gucci, Cividini, Moschino), szarość, róż, a nawet żółć (Osman).

Manicure jesień-zima 2017/2018: łączenia barw

Jeśli uważacie, że jeden kolor na paznokciach to za mało spróbujcie miksu 1+1. Na prezentacjach jesienno-zimowych kolekcji zauważyliśmy, że ulubiony manicure projektantów to połączenie: czerń+złoto/niebieski/srebrny/zieleń, czerwień+złoto, biel+złoto/beż, srebro + delikatny róż, nude +bordo.

Manicure jesień-zima 2017/2018: wzory

Spokojnie, nie zapomnieliśmy o wzorach. Nadal najpopularniejsze są paski, zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej. Na naszą listę trafiły także minimalistyczne kropki (Alice Olivia), szachownica, manicure imitujący marmur (Leanne Marshall), paznokcie zanurzone w brokacie (Naeem Khan, Tadashi Shoji), abstrakcyjne szlaczki oraz szablon w stylu pasków zebry, jednak nawiązujący do stylu lat 80.

Manicure jesień-zima 2017/2018. Trendy z pokazów >>