Manicure hybrydowy - dla kogo?

Patrzę na swoje paznokcie i liczę na palcach odpryski. Nie da się ukryć, że nawet najlepiej wykonany klasyczny manicure w starciu z tempem życia, codziennymi obowiązkami, imprezami i nieplanowanymi okolicznościami po prostu nie ma szans. Znam takie dziewczyny, dla których pielęgnacja paznokci jest świetną rozrywką i ochoczo oddają się jej prawie codzienie (100 kolorów lakierów w kosmetyczce zobowiązuje). Ja do tej grupy nie należę, dlatego każda metoda, która pozwala mi na kilka dni zapomnieć o manicurze, jest dla mnie prawdziwym urodowym zbawieniem. Od kilkunastu miesięcy jestem więc totalną fanką manicuru hybrydowego, który zyskał już uznanie wielu Polek. Dziś właściwie trudno znaleźć salon kosmetyczny, którego oferta nie zawierałaby "hybrydy".

Manicure hybrydowy - pytamy eksperta!

O coraz bardziej popularnej metodzie zdobienia paznokci opowiada Marzena Kanclerska, właścicielka salonów Nail Spa i stylistka paznokci gwiazd często pracująca przy sesjach okładkowych polskiej edycji magazynu ELLE.

Marzena Kanclerska, fot. http://blogbymarzenakanclerska.com/

Manicure hybrydowy - dlaczego uwielbiają go miliony kobiet?

Manicure hybrydowy jest trwały jak żel, a stylowy jak lakier. To wygodne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które w pędzie obowiązków nie mają czasu na cotygodniowe wizyty w salonie. Świetnie sprawdza się też na wakacjach, bo w nienagannej formie i pięknie błyszczący utrzymuje się na dłoniach aż do naszego powrotu (nawet 2-3 tygodnie na dłoniach i ponad miesiąc na stopach). Lakier ma piękny blask i soczyste kolory, a co najważniejsze jest hipoalergiczny i pozbawiony substancji szkodliwych dla płytki paznokci. Preparat do manicure hybrydowego nakłada się cienką warstwą pędzelkiem, a potem utwardza pod lampą led. Ja lubię produkty marki Gellish Harmony, bo mają świetną jakość i najmodniejsze odcienie.

Manicure hybrydowy - jak go usunąć?

Manicure hybrydowy można usunąć specjalnym zmywaczem. Wiele moich klientek przychodzi do salonu nie dlatego, że manicure się popsuł, odkruszył czy ułamał, ale dlatego, że u nasady paznokci pojawiły się już odrosty... Aby taki manicure był dla paznokci bezpieczny, warto przestrzegać paru zasad. Nigdy nie próbujcie zeskrobywać go z paznokci. Skutkuje to zerwaniem ich zewnętrznej warstwy, a potem ich rozdwajaniem przez długie miesiące. Dlatego zdejmowanie hybrydy lepiej powierzyć profesjonalistom!

Manicure hybrydowy - to uzależnia!

Nawet jeśli jesteś uzależniona od takiego manicure, raz na jakiś czas daj paznokciom od niego odpocząć. Przez minimum 2 tygodnie zamień lakier na odżywkę regenerującą. Dzięki temu wzmocnią się i będą długo piękne.

Manicure hybrydowy - zdjęcia >>

Czytaj też:

Modny manicure >>

Najmodniejsze lakiery do paznokci na wiosnę-lato 2013 >>

Odżywki do paznokci >>