Zaledwie dwa miesiące po triumfie na Konkursie Piosenki Eurowizji nagrali nową wersję utworu „I Wanna Be Your Slave” z Iggym Popem. W listopadzie magazyn Variety ogłosił, że Måneskin: „przywrócił Ameryce rocka”. Włoska grupa nie zamierza jednak spocząć na laurach. Kilka dni temu znaleźli się na liście wykonawców kultowego festiwalu Coachella. Na scenie pojawią się aż dwa razy, a za kulisami będą mogli spotkać się między innymi z Billie Eilish, Harrym Stylesem i Kanyem Westem.

Członkowie zespołu wiele razy podkreślali w wywiadach ambitne plany i nadzieje na międzynarodową karierę. Po wyprzedanej w kilka minut trasie „Loud Kids on Tour” chyba nikt nie ma wątpliwości, że grupa jest na dobrej drodze do zapisania się na kartach historii europejskiej muzyki. Pozostawało pytanie, jak Måneskin poradzi sobie na rynku amerykańskim? Wygląda na to, że całkiem nieźle. Szczególnie że Włosi od zawsze dobrze czuli się w anglojęzycznym repertuarze. Damiano David, wokalista i autor tekstów, powiedział w wywiadzie dla magazynu KALTBLUT:

Teraz mamy możliwość dotrzeć do ludzi na całym świecie, chcemy, żeby nasza muzyka była łatwa do zrozumienia. Nie znaczy to, że nie będziemy już pisać piosenek po włosku, oczywiście będziemy. Jednak teraz mamy okazję skupić się na anglojęzycznej muzyce, co zawsze chcieliśmy zrobić.

Måneskin na scenie Saturday Night Live

Już niedługo kolejny raz będą mieć okazje zaprezentować się przed amerykańską publicznością. Saturday Night Live, jeden z najdłużej emitowanych programów rozrywkowych w USA, ogłosił gości najbliższego odcinka. W rolę prowadzącego wcieli się Will Forte, który był częścią stałej obsady programu w latach 2002-2010. Måneskin będzie gościem muzycznym drugiej odsłony show w nowym roku. Wśród wykonawców, którzy w ubiegłych latach pojawili się w studiu przy 30 Rockefeller Plaza, nie zabrakło Sii, Justina Timberlake'a, Adele, The Weeknd czy Lady Gagi. Odcinek z udziałem Måneskin widzowie stacji NBC obejrzą 22 stycznia. Wybrane skecze i występy publikowane są także na kanale Saturday Night Live w serwisie YouTube.

To będzie dobry rok dla fanów Måneskin. W najbliższych miesiącach oczekiwana jest premiera płyty „Teatro d'ira Vol. II” i kilka tras koncertowych. Włosi zawitają w Polsce dwa razy. Już 15 lutego zagrają na warszawskim Torwarze, a latem wystąpią przed publicznością Open'er Festival.