„Selena Gomez: My Mind and Me” to efekt współpracy aktorki, wokalistki i właścicielki marki Rare Beauty z reżyserem Alekiem Keshishianem. Twórca ma już na koncie produkcję „W łóżku z Madonną” (1991). Film powstawał przez pięć miesięcy podczas tournée piosenkarki, a następnie zadebiutował w Cannes. Festiwalowa publiczność zjawiła się na pokazie tak tłumnie, że francuska policja obawiała się zamieszek. Recenzenci nazwali dzieło skandalizującym i do cna rozrywkowym, co przełożyło się też na świetne wyniki kasowe. Po ponad dwóch dekadach Keshishian znów wziął na warsztat życie gwiazdy z pierwszych stron gazet i nadał mu dokumentalną formę. Czy uda mu się powtórzyć sukces? Pierwszy zwiastun zapowiada naprawdę intymny portret Seleny Gomez, który z pewnością przyciągnie przed ekrany rzesze fanów. 

Mamy trailer filmu dokumentalnego Seleny Gomez. W zwiastunie „Selena Gomez: My Mind and Me” padły szczere słowa o zdrowiu psychicznym artystki

Trailer udostępniony nie bez powodu w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to wstęp do opowieści o sześciu latach z życia artystki. To okres, który obfitował nie tylko w liczne zawodowe sukcesy, ale też problemy zdrowotne. Selena Gomez zdążyła już zdobyć nominacje do nagród Grammy, sprzedała ponad 18 milionów płyt na całym świecie i zagrała w uwielbianym przez widzów serialu „Zbrodnie po sąsiedzku”. Niestety osiągnięcia zostały okupione zmęczeniem i brakiem wiary w swoje możliwości.  To właśnie na tym aspekcie życia Seleny skupia się dokument „Selena Gomez: My Mind and Me”.

Nie byłem zainteresowany tworzeniem tradycyjnego popowego dokumentu. Podobnie jak Selena chciałem pokazać coś autentycznego. Ma w sobie pewien rodzaj surowej wrażliwości i to mnie ujęło. Nie miałem wtedy pojęcia, że przerodzi się to w sześć lat pracy przepełnionej miłością” – wyjaśnia Keshishian.

Zwiastun porusza temat choroby autoimmunologicznej, na jaką zapadła Selena, a także walki z depresją, załamaniem nerwowym i stanami lękowymi.Pracowałam przez całe swoje życie, odkąd byłam dzieckiem. Nie chcę być supersławna, ale wiem, że skoro jestem w tym miejscu, muszę zrobić z tego dobry użytek” – słyszymy w jednej ze scen i obserwujemy, jakie kroki podejmowała gwiazda, aby poczuć się szczęśliwszą i spełnioną.

Tom Cruise jako pierwszy aktor zagra w kosmosie. Za kamerą reżyser „Tożsamości Bourne’a” >>

Kamera towarzyszyła jej w trakcie wizyt w szpitalu, wakacji na jachcie, jak i akcji charytatywnych. Co jeszcze znalazło się na taśmie? Przekonamy się już niebawem. Premiera w serwisie streamingowym Apple TV+ zaplanowana jest na 4 listopada.

„Selena Gomez: My Mind and Me” – o czym jest film?

Historia przedstawiona na ekranie obejmuje okres od 2016 roku, kiedy przytłoczona chorobą Selena musiała odwołać trasę koncertową. „Po latach w centrum uwagi Selena Gomez osiąga niewyobrażalną sławę. Jednak kiedy dociera na szczyt, niespodziewany zwrot wydarzeń wciąga ją w ciemność. Ten wyjątkowo surowy i intymny dokument przedstawia jej sześcioletnią podróż w stronę nowego światła”- czytamy w zapowiedzi filmu.