Obcowanie z naturą pomaga nam odnaleźć harmonię i miło spędzać czas. Nie trzeba jednak wyjeżdżać daleko, aby cieszyć się widokiem wspaniałej roślinności. Nowoczesne koncepty mieszkaniowe to dowód na to, że w mieście też da się wypoczywać. Osiedle Małokacka stworzone na gdyńskim Witominie to w pewnym sensie mikro świat, który łączy bliskość natury z miejskimi potrzebami. 

Dopracowany "do ostatniego listka"

Inspiracją do stworzenia projektu było jego otoczenie – aż 75 proc. dzielnicy stanowią lasy. Właśnie dlatego Małokacka wtapia się w otulinę bukowego lasu i stawia na ponadczasowość.

Projekt zieleni przed budynkiem łączy mieszankę roślinności trawiastej, bylinowej i krzewów. Przy klubie fitness utworzono kameralny taras drewniany, dający odpoczynek w otoczeniu natury. W wydzielonych ogrodach, otoczonych żywopłotami z zimozielonych krzewów, mieszkańcy mają zapewnioną kameralną przestrzeń prywatną – mówi Małgorzata Sobótka, architektka krajobrazu Studio Krajobraz.

Materiały prasowe

Zdaniem architektki projekt zagospodarowania zieleni został dopracowany "do ostatniego listka". Nie tylko pełni funkcję reprezentacyjną, ale przede wszystkim jest miłym dla oka elementem.  

Ukształtowania zieleni oparta jest na lekkości, prostych formach i dekoracyjności, tak aby wydobyć największe walory każdej pory roku – dodaje.

Materiały prasowe

Prostota form i szlachetne materiały

Małokacka projekt łączący rodzinny charakter z bardzo wysoką jakością wykończenia. Zadbano tu o najmniejszy detal – od naturalnych tworzyw, po nieoczywiste faktury i kolorystykę.

– Na elewacji dominują naturalne kolory satynowanej miedzi z akcentami grafitu i drewna. Architekturę dopełniają detale zaobleń narożników, klasyczne cięcia powłok metalicznych w „caro”, perforacja. Na dachu taras z widokiem na las. To wszystko tworzy z Małokackiej inwestycję niepowtarzalną, o indywidualnym charakterze – mówi Tomasz Janiszewski główny architekt, BJK Architekci.

Materiały prasowe

Wchodząc na teren konceptu doświadczamy nie tylko obcowania z przyrodą, ale również sztuką. Już od wejścia uwagę przykuwa drewniana rzeźba autorstwa Anny Bery. Ta niezwykła artystka wizualna od lat fascynuje się drewnem oraz możliwościami, jakie daje praca z tym materiałem. Efektem tego jest tworzenie nietypowych obiektów użytkowych, które swą biomorficzną formą oddziałują na zmysły. Oczywiście rzemieślnicze akcenty widoczne są nie tylko na zewnątrz, ale i w środku.

Miedź, grafit i różne gatunki drewna

Głównym celem twórców była chęć stworzenia przytulnej przestrzeni dla mieszkańców. Materiały i elementy wyposażenia zostały więc bardzo precyzyjnie przemyślane. 

Bezpośrednia bliskość natury została odzwierciedlona we wnętrzach dzięki użyciu ciepłych barw i naturalnych materiałów. Są to wyselekcjonowane różne gatunki wykończenia drewna w jesiennych odcieniach, surowa miedź, ekspresyjny granit, przytulne tkaniny i nieoczywiste tapety – podkreśla Maciej Ryniewicz, studio AKURAT i Rafał Kaletowski.

Materiały prasowe

Kraftowe akcenty w postaci drewna, kamienia i metalu są widoczne na każdym kroku. Sprawiają, że wnętrza nabierają domowego ciepła, a oświetlenie i roślinność tworzą rodzinną atmosferę. Dodatkową uwagę zwraca przestronne lobby z recepcją ze szlachetnego drewna.

Materiały prasowe

Na elewacji dominują naturalne kolory satynowanej miedzi z akcentami grafitu i drewna. Architekturę dopełniają detale zaobleń narożników, klasyczne cięcia powłok metalicznych w "caro", perforacja. Na dachu taras z widokiem na las. To wszystko tworzy z Małokackiej inwestycję niepowtarzalną o indywidualnym charakterze – mówi Tomasz Janiszewski główny architekt, BJK Architekci.

W pełni wyposażone kompleksy

Wyobraźmy sobie miejsce zanurzone w koronach drzew, gdzie z jednej strony mamy miejską infrastrukturę, a z drugiej widok na morze. Inwestycja Małokacka spełnia wszystkie potrzeby mieszkańców.

– Małokacka to projekt kompletny w każdym szczególe. Jednak rozmach inwestycji nie kłóci się z jej kameralnością, a manufakturowość rozwiązań odczuwa się wszystkimi zmysłami – mówi Anna Zygmunt, Dyrektor ds. Przygotowania Produktu z Invest Komfort.

Materiały prasowe

Wrażenia estetyczne to jedno, ale twórcy konceptu wzięli też pod uwagę stronę praktyczną. Dzięki sprawnej komunikacji możemy szybko dojechać do obwodnicy Trójmiasta albo do centrum Gdyni. To nie wszystko. Małokacka zachęca również do tego, by żyć bardziej eko. W odległości 10-minutowego spaceru znajdują się trzy przedszkola, trzy szkoły podstawowe, liceum, a także sklepy, apteki czy przychodnie. Wniosek? Można ograniczyć korzystanie z samochodu.

Materiały prasowe

W kompleksach mieszkaniowych znajdziemy wiele udogodnień, takich jak strefy fitness czy rekreacyjne patio. Na dachu budynku stworzono piękny taras widokowy ze strefą grillową oraz bezpiecznym placem zabaw dla najmłodszych. Dla dzieci przygotowano m.in. ściankę wspinaczkową i tor przeszkód zakończony zjeżdżalnią. Rodzice zaś mogą cieszyć się morską bryzą oraz widokiem oświetlonego centrum Gdyni. Każda z aktywności jest jednocześnie wspaniałą okazją do zacieśniania sąsiedzkich relacji.

W ramach 10-piętrowej inwestycji powstaje 99 mieszkań, które będą posiadać od 2 do 5 pokoi i metraż od 44 do 151 metrów kwadratowych. 

Więcej szczegółów na: malokacka.pl

Materiał promocyjny INVEST KOMFORT