Los Angeles, Miami, Paryż - w modzie wszystko tak szybko się nudzi. Marki wyeksploatowały już wiele kierunków i trendów, a w obecnym czasie te ostatnie żyją tyle, co spadająca gwiazda. Marka Reserved szuka więc, gdzie indziej i przeciera szlaki prowadzące tym razem nad Bałtyk. To tu nordycki krajobraz jest tłem dla estońskiego i łotewskiego folkloru a cały ten melanż trafił na moodboardy projektantów marki.

Re.Design - wiosna-lato 2019

W linii Re.Design, najbardziej "modowej" w ofercie Reserved, w nadchodzącym sezonie pojawią się fasony, które chcemy mieć natychmiast - trencz z pękniętymi rękawami, haftowane bluzki, sukienki i szale inspirowane tradycyjnym strojem Bałtów (niektóre wyglądają jak znaleziska z Selonii),  sportowe peleryny. To wszystko uszyte między innymi z organicznej bawełny, tencelu i wegańskiej konkurencji dla jedwabiu - materiału cupro. Paleta też jest bliska naturze - łagodne zielenie, morskie błękity i piaskowe beże projektanci uzupełnili barwami kamieni i minerałów: burgundem, różem i antracytem.

Czytała Krystyna Czubówna

Oprawa linii jest nostalgiczna - zanim Reserved opublikowało film prowadzący kampanię, całość zapowiadały teasery wideo nawiązujące klimatem do... dziecięcych wakacji na Mazurach, w Borach Tucholskich, Puszczy Kampinoskiej. Wideo Barta Pogody z narracją Krystyny Czubówny przypomina film przyrodniczy - i to z łosiem pozującym obok modelki. Opowieść otwiera parafraza podwórkowej wyliczanki: "Trąf, trąf, Gosia (nie Misia) Bela". To najlepsza zapowiedź udziału Małgosi Beli w kampanii, jaką moglibyśmy sobie zarymować...