Dziewiętnasty film Miu Miu z serii "Womens Tales" pokazuje historie, które zdarzają się podczas nocnego samotnego spaceru po mieście oraz przemiany bohaterów, które wyzwala sprzeciw wobec stawianych oczekiwań. Nie jest to jednak zwyczajna kampania - autorski cykl marki wyróżnia najbardziej utalentowane kobiety z całego świata i daje im głos, a wśród twórczyń można wyróżnić chociażby Dakotę Fanning, Agnès Vardę, Chloë Sevigny.

Teraz do kolejnej odsłony projektu Miu Miu zaprosiło Małgorzatę Szumowską, z kolei reżyserka zaangażowała do udziału w produkcji Michała Englerta, który odpowiadał za zdjęcia oraz Hanię Rani (kompozycje muzyczne). Przed jej kamerą wystąpili między innymi Raffey Cassidy ("Vox Lux", "The Killing of a Sacred Deer") oraz polscy aktorzy, Filip Rutkowski i Maja Ostaszewska. To niemałe wyróżnienie dla polskich twórców, którzy kolejny raz mają szansę pochwalić się swoim talentem i zachwycającą pracą. 

Słynne filmy, w których znajdziesz inspiracje na ślub czy wesele >>

Na Instagramie marki oraz YouTube można obejrzeć już cały film Małgorzaty Szumowskiej dla Miu Miu, a także wideo z backstage z krótkimi wywiadami z Raffey Cassidy i polską reżyserką, trailer oraz plakaty promocyjne. 

"'Nightwalk' jest zarówno niemym filmem, jak i symfonicznym portretem młodych zmagań z oczekiwaniami rodzinnymi i społecznymi. Najeżony jest elektrycznością i emocjami towarzyszącymi odkrywaniu siebie. Dwóch nieznajomych, kiedyś uwięzionych, teraz uwalnia się od stałych ról mężczyzny i kobiety" czytamy w opisie filmu. Główną inspiracją opowiadanej obrazem historii był genderqueerowy przyjaciel Szumowskiej, Filip Rutkowski, który wyraża siebie poprzez noszenie kobiecych ubrań. "A to w konserwatywnym i katolickim kraju jest prawdziwą odwagą" wyjaśnia reżyserka i dodaje, że sama musiała walczyć całe życie, by robić to, czym zajmuje się teraz. Podkreśla też, że jej zdaniem "mody można używać do istotnych celów, na przykład wspierania kobiet czy promocji tolerancji".

Eliza Rycembel: Czasami czuję się, jakbym była z poprzedniej epoki, analogowa. Pierwsze kroki na Facebooku bardziej mnie przerażały, niż kręciły>>

Wideo, które miało swoją premierę kilka godzin temu podczas trwającego właśnie Nowojorskiego Tygodnia Mody w przestrzeniach Village East Theater, zostało nakręcone w Polsce pod koniec listopada. "Nightwalk" Miu Miu będzie można też obejrzeć podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Miu Miu (@miumiu) Lut 11, 2020 o 8:30 PST

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Miu Miu (@miumiu) Lut 11, 2020 o 11:39 PST

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Miu Miu (@miumiu) Sty 24, 2020 o 6:18 PST

Małgorzata Szumowska: Miu Miu "Nightwalk":