Inspiracje na małe tatuaże: napisy

Najczęściej decydując się na mały tatuaż, wybieracie tatuaże z subtelnym napisem. Popularnością cieszą się cytaty, fragmenty albo tytuły ulubionych piosenek, imiona bliskich osób, szczególne daty albo pojedyncze literki. W przypadku tatuażu-napisu ważne są nie tylko wybrane słowa, ale także font albo charakter pisma. Świetne delikatne napisy robi np. polski tatuażysta Jakub Nowicz pracujący na co dzień za granicą. Miejsca na ciele idealne na mały tatuaż-napis? Najczęściej wybieracie m.in. nadgarstki, miejsce nad kostką, przedramię albo dłonie lub stopy.

 

Minimalistyczne tatuaże na nadgarstek lub kostkę

Wpisując "małe tatuaże" w wyszukiwarkę grafik Google, otrzymacie najwięcej wyników tatuaży na rękach. Tatuaże wykonane na dłoniach pomimo małych rozmiarów rzucają się w oczy. Świetnym tego przykładem są prace wykonywane przez Talię Migliaccio - koniecznie zajrzyjcie na jej instagram @taliamigliaccio. Tatuażystka dłonie swoich klientek i klientów pokrywa drobnymi wzorkami w stylu boho. Jeśli wolicie mniej widoczne miejsca na mały tatuaż, pomyślcie na przykład o fragmencie skóry nad łokciem.

Małe tatuaże: motywy znaków zodiaku, róże i inne inspiracje z Pinterest

Przeglądając zdjęcia małych tatuaży, natknęłyśmy się także na interesujące prace Jess Chen. Artystka słynie z kolorowych wzorów, ale robi także piękne minimalistyczne tatuaże ucha. Jakiś czas temu pisałyśmy także o modzie na florystyczne małe tatuaże - świetnie na ciele wyglądają drobne stokrotki, lilie albo róże (najlepiej jeśli wytatuowane są cienką kreską). Roślinne i zwierzęce motywy od zawsze był jednym z najpopularniejszych wśród inspiracji na tatuaż. Taką subtelną ozdobą możesz np. zakryć nielubianą bliznę lub upiększyć znamię. 

Do popularnych obecnie wzorów dla kobiet należą też znaki zodiaku. Takie delikatne i dyskretne wzory są bardzo kobiece, ale również osobiste. Mini symbole astrologiczne to świetny pomysł, jeżeli zależy ci na tym by w subtelny sposób wyrazić swoją osobowość, a jednoczenie zachować estetyczny charakter kompozycji.