Światowej sławy prawniczka i żona George’a Clooneya ma ogromną słabość do produktów Charlotte Tilbury. Z założycielką marki łączy ją przyjaźń, która przerodziła się w stałą współpracę. Naprawdę trudno przyłapać Amal na stosowaniu kosmetyków innych, niż sygnowanych logiem Charlotte. Ostatnio wizażysta 45-latki zdradził, które z produktów brytyjskiej marki pomogły mu stworzyć makeup Amal na premierę filmu „The Boys in the Boat” w Los Angeles.

Sekrety makijażu Amal Clooney

Największą uwagę w looku Amal Clooney przykuwały oczy i oraz perfekcyjnie wystylizowane brwi. Do ich podkreślenia makijażysta użył kultowej kredki Brow Lift i żelu Legendary brows. Kredka pozwala precyzyjnie wyrysować kształt brwi dzięki unikalnej formie – ma szerszą, płaską końcówkę, którą za jednym pociągnięciem wypełnia łuki od nasady po końce, niezależnie od ich grubości. Ukośny kształt kredki pozwala też dorysować pojedyncze włoski, dając przy tym naturalny efekt. Kosmetyk dostępny jest w 8 odcieniach pasujących do każdego koloru włosów – od blond aż po głęboki, prawie czarny brąz.

Po wypełnieniu brwi Amal, jej makijażysta użył wodoodpornego, barwiącego żelu Legendary Brows. Pogłębia on kolor łuków, a przy tym nadaje im teksturę, gęstość i objętość. Formuła pokrywa każdy najmniejszy włosek, dzięki temu nawet płaskie i słabe brwi wydają się bujniejsze. Żel wyposażony jest w krótką, niewielkich rozmiarów szczoteczkę, przez co jego aplikacja jest wygodna i precyzyjna. Nie ma ryzyka, że uzyskamy sztuczny, przerysowany efekt.

Zarówno kredkę do brwi Charlotte Tilbury Brow Lift, jak i żel Legendary Brows można kupić w polskiej Sephorze – kosztują po 149 złotych. Cena obu produktów odpowiada zabiegowi laminacji z koloryzacją, jednak w tym przypadku można uzyskać jeszcze bardziej wyrazisty rezultat. Kosmetyki są też wydajne i starczą na co najmniej rok regularnej aplikacji.

A jeśli z jakichś powodów wolicie zostać przy bardziej budżetowych opcjach, kredki do brwi z podobną końcówką znajdziecie w portfolio marek Nyx i Lash Brow. Warto zwrócić też uwagę na dobrze oceniany przez internautki żel-maskarę do brwi Golden Rose. Drobna szczoteczka i w jego przypadku umożliwia dokładną aplikację, a formuła po zastygnięciu nie rozmazuje się i trzyma się przez kilkanaście godzin - potwierdzają to recenzentki.