Makijaże ślubne pojawiają się w rubrykach urodowych każdej wiosny. Nic w tym dziwnego. W tym wyjątkowym dniu chcemy prezentować się świeżo, dziewczęco i modnie. Trendy wciąż się zmieniają, dlatego w kolejnych sezonach pojawiają się nowe, coraz ciekawsze propozycje. W tym roku inspiracji prosto ze światowych wybiegów mody z pewnością nie zabraknie. Naprawdę mamy w czym wybierać!

Makijaże ślubne - poszukiwanie ideału

Zanim wybierzesz makijaż, znajdź suknię. To od niej wszystko zależy. Ważne jest, by nie przesadzić. Makijaże ślubne bowiem, tym różnią się od zwykłych, że mają podkreślać urodę skupiając się na najpiękniejszych elementach twarzy.

Koniecznie dopasuj go do swojego temperamentu. Nie istnieje uniwersalna zasada dotycząca tego, że makijaże ślubne zawsze mają być delikatne. 

Poza tym - weź pod uwagę kolor włosów, oczu i skóry. Jeśli nie wiesz jakie odcienie najlepiej podkreślą twój typ urody - zostaw to doświadczonej wizażystce. Nie zapomnij także o tym, że makijaże ślubne powinny współgrać z wiązanką i fryzurą.

Makijaże ślube - najważniejsze elementy

Makijaże ślubne, oprócz tego, że mają wyglądać nieskazitelnie, powinny być przede wszystkim trwałe. W końcu mają przetrwać nie tylko cały dzień, ale i całą noc. Najważniejsze, aby odpowiednio przygotować cerę: oczyścić ją i nawilżyć. Bardzo ważne jest także nałożenie bazy pod podkład. Dopiero na tak przygotowaną skórę, możemy nakładać podkład. I to nie byle jaki! Wybierz kosmetyk, który będzie miał właściwości kryjące, ale jednocześnie nie sprawi, że twarz będzie wyglądała jak maska. Korektor w płynie - rozjaśni okolice oczu, natomiast bronzer i róż pozwolą wymodelować kształt twarzy. Pomocny może okazać się puder mineralny, a niezbędny - puder transparentny, który pozwoli zmatowić cerę, kiedy zacznie się świecić. Równie ważne jak przygotowanie skóry twarzy, jest użycie kosmetyków, które przedłużą trwałość makijażu oczu. 

Makijaże ślubne - akcent na usta czy na oczy?

Wszystko zależy od tego, co chcesz bardziej podkreślić. Podstawowe zasady makijażu mówią, że jeśli stawiamy na mocne usta, delikatniej malujemy oczy. I odwrotnie - wyraziste oczy nie lubią konkurencji mocnych ust. Jednak makijaże ślubne rządzą się swoimi prawami, co znacza, że zasada ta często jest łamana. Wszystko dlatego, że w tym dniu powinnaś wyglądać pięknie również na fotografiach. A dobre zdjęcia lubią mocne akcenty.

Wybierając najpiękniejsze makijaże ślubne - zwróć uwagę przede wszystkim na to, w czym będziesz czuła się najlepiej. I nie zapomnij o makijażach testowych. Ma być perfekcyjnie. W końcu to twój dzień!

Zobacz też:

Suknie ślubne 2013: propozycje polskich projektantów>>