Festiwal w Cannes 2013 zakończony. Po kilkunastu dniach pora zrobić podsumowanie jednej z największych filmowych imprez - również to urodowe.

Jak gwiazdy przygotowują się do wielkiego wyjścia? Tu nie ma miejsca na przypadkowe kroki. Czerwony dywan to miejsce, gdzie wszystko musi wyglądać perfekcyjnie. Oczywiście gwiazdom pomaga w tym sztab stylistów, którzy ciężko pracują nad każdym detalem. To właśnie oni stoją za precyzyjnym wizażem, który później podziwiają miliony osób na całym świecie.

Podczas 66. edycji Festiwalu Filmowego w Cannes kreatorem makijażu gwiazd był L’Oréal Paris. Marka była oficjalnym partnerem imprezy już po raz 16. Wizażem zajął się Karim Rahman, dla którego Festwial w Cannes jest co roku jednym z największych zawodowych wyzwań.

Jak wyglądają kulisy pracy znanego wizażysty?

"Przede wszystkim muszę pracować w bardzo szybkim tempie i dokładnie słuchać osób, które maluję. Mój kosmetyczny must have podczas Cannes to: wodoodporna maskara - na wypadek deszczu lub... łez, krem nawilżający oraz profesjonalne produkty kryjące. Zwykle skupiam się na oczach. W tym roku najważniejsze były dla mnie: wysiągnięte w kształt kociego oka kreski eyelinera, smokey eyes oraz idealne linie brwi" - mówi Karim Rahman.

Backstage stylizacji idealnych w GALERII>>

 

Czytaj też:

Cannes 2013 - najpiękniejsze fryzury>>

Makijaże ślubne: trendy na wiosnę/lato 2013>>