Makijaż na święta jak z zimowej baśni

Odkąd Dolce&Gabbana i Valentino afirmują look średniowiecznych księżniczek (a ma to miejsce od dobrych kilku sezonów), dziewczyny na całym świecie szaleją na punkcie makijażu w tym stylu, a włosy zaplatają w romantyczne koszyczki Ginewry, całość ozdabiając biżuteryjnymi opaskami. O ile na co dzień wydaje nam się to przepychem, to święta są doskonałą okazją, żeby poeksperymentować z bogatą, wręcz królewską stylizacją. Niech głównym bohaterem tej zimowej bajki będzie makijaż. Porcelanowa cera czy opalizujący strobbing? Szkarłatna pomadka czy złoty pył na powiekach? Zobacz, co proponują wizażyści tygodni mody.

Świąteczny makijaż - Królowa Śniegu, Gerda, Eskimoski

Makijaż na święta, Alberta Ferretti, Bluemarine, DSquared2, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Wizażyści na zimę 2015 lansują chłodny, arktyczny look. U DSquared skóra jest spowita lodową poświatą, a bronzer naniesiono tak jak narciarską opaleniznę. Armani i Alberta Ferretti potraktowali temat delikatniej - porcelanowa cera jest lekko zaróżowiona na policzkach, sprawiając wrażenie mroźnego rumieńca. 

Świąteczny makijaż - Szkarłatna litera

Makijaż na święta, Dolce and Gabbana, Ermano Scervino, Emanuel Ungaro, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Najbardziej klasyczna opcja świątecznego makijażu. Cera musi być nieskazitelna i kontrastować z ciemnymi ustami w odcieniu karminu, wina, marsali lub śliwki. Pomadka powinna być w tym sezonie matowa lub z welwetowym wykończeniem jak u Ermano Scervino.

Świąteczny makijaż - Cyganeria artystyczna

 

Propozycja dla najodważniejszych. Jeśli nie obawiasz się reakcji przy świątecznym stole, zaryzykuj trochę awangardy. Ciemne powieki niech zdominują blade usta, pod oczami przyklej delikatne dżety, skronie przyprósz złotym pyłkiem. Albo jak proponuje Giambattista Valli w kąciku oka namaluj linerem gwiazdki i rozbłyski.