Makijaż „snatural glam” to prosta gra słów. Od angielskiego „snatched” (porwany) oraz słowa, którego tłumaczyć nie trzeba - „natural". To trend dla każdej z nas. Bez względu na urodę, okazję czy porę dnia lub nocy.

Techniki makijażu, które przeszły do mainstreamu dzięki Kim Kardashian

Konturowanie istnieje od bardzo dawna, ale dopiero Kim spopularyzowała tę technikę na całym świecie. Sposób makijażu wykorzystuje ciemne i jasne barwy do podkreślenia kości policzkowych. Od wieków jest nieodłączną częścią w charakteryzacji aktorów i aktorek. Później tę technikę przejęły drag queens. Jednak to Kardashiankę nazwano królową contouringu, na co z pewnością miała wpływ jej sława.

Wraz ze swoim wizażystą, Mario Dedivanoviciem, Kim rozsławiła również technikę „baking” (z ang. pieczenie). To kolejny sposób charakteryzacji stosowany przez osoby występujące na scenie. Przede wszystkim baking pomaga ochronić twarz przed osypywaniem się cieni do powiek. Co więcej, kiedyś miał eliminować efekt płaskiej twarzy, wywoływany scenicznymi światłami.

Snatural glam: na czym polega ten trend?

Aby odtworzyć makijaż Kardashianki, wystarczy skorzystać z podstawowych produktów do makijażu, takich jak podkład, puder utrwalający, kredka, lub inny produkt do brwi. Do delikatnego podkreślenia ust należy użyć konturówki oraz pomadki w cielistym odcieniu. Kluczem do osiągnięcia tego efektu jest użycie wyłącznie tych produktów.

Pamiętaj, żeby wcześniej zaaplikować bazę pod makijaż. Wtedy makijaż będzie trwały przez wiele godzin. Oczywiście nie możemy zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu skóry twarzy oraz balsamie do ust.

Kim i jej zespołowi profesjonalistów nie raz udało się trafić na pierwsze strony gazet. Kardashian zawsze dba o nienaganny makijaż oraz fryzurę. Nic dziwnego, że tworząc pierwszą markę kosmetyków KKW Beauty, produkty sygnowane przez celebrytkę natychmiast się wyprzedały. Choć brand już nie istnieje (Kim lansuje teraz kosmetyki SKKN oraz bieliznę Skims), miłośnicy makijażu wciąż starają się znaleźć te produkty w sieci. Łapcie za pędzle i wypróbujcie nowy trend! Skoro promuje go sama Kim — na pewno stanie się hitem.