Składankę remiksów „Finally Enough Love: 50 Number Ones” otwiera utwór „Holiday”. Pierwsi słuchacze usłyszeli go w 1982 roku. Taneczna melodia spodobała im się na tyle, że utorowała artystce drogę na szczyty list przebojów. Co ciekawe, zaledwie kilka lat wcześniej Madonna Louise Ciccone nie marzyła o karierze wokalistki. Zamiast tego próbowała sił jako tancerka. Na antenie stacji CNN wyznała:

Ludzie słyszeli, jak śpiewam i mówili: »Hej, twój głos nie jest zły«. A ja odpowiadałam na to: »Och, naprawdę?«. Nigdy nie przeszłam szkolenia muzycznego. Nigdy nie chciałam być piosenkarką”.

Madonna plasowała się w czołówce rankingu Billboard 200 w każdej dekadzie od lat 80. Artystka jest pierwszą kobietą, której udało się dokonać tego wyczynu

Jak wiemy, sprawy obrały inny kierunek. W czasie 40 lat na scenie Madonna sprzedała ponad 300 milionów płyt, grała na wypełnionych po brzegi stadionach i trafiała na nagłówki gazet dzięki kolejnym obyczajowym skandalom.

Julia Garner dostała propozycję zagrania Madonny, w filmowej adaptacji biografii artystki >>

Teraz dołączyła do elitarnego grona artystów, którzy przez 5 dekad z rzędu pojawili się w pierwszej dziesiątce Billboard 200. Poza Madonną udało się to zespołom AC/DC, Def Leppard i Metallica. Na liście widzimy też nazwiska: Paul McCartney, Ozzy Osbourne, Robert Plant, Prince, James Taylor i Bruce Springsteen. Autorka hitu „Like a Virgin” jest więc pierwszą kobietą obecną w top 10 prestiżowego rankingu w latach 80., 90., 2000., 2010. i 2020.

Madonna była uwzględniona na liście pięć razy w latach 80., między innymi za sprawą niezapomnianego krążka „Like a Prayer” i ścieżki dźwiękowej do filmu „Who's That Girl”. Kolejna dekada przyniosła jej aż siedem triumfów, spośród których należy wspomnieć „Ray of Light”, „Eroticę” i „Bedtime Stories”. W latach 2000. gościła w top 10 sześć razy, dzięki rewelacyjnemu wydawnictwu „Confessions on a Dance Flor” czy równie udanemu „Music”, a w 2010. trafiła tam czterokrotnie.

„Finally Enough Love: 50 Number Ones” jest pierwszym albumem z remiksami, który dotarł do pierwszej dziesiątki Billboard 200 od czasu More Only EP Beyoncé wydanego w 2014 roku.