Jak donosi ELLE UK, Madera wygrała w kategorii "najlepsza europejska wyspa" w ramach plebiscytu World Travel Awards. Ta destynacja pokonała takie miejsca jak: Kreta, Cypr, Baleary, Malta czy Sardynia. O wygranej Madery zadecydowało naturalne piękno wyspy i jej kojące właściwości - na wyspie z łatwością uzupełnimy poziom witaminy D. Położona jest pomiędzy wybrzeżami Afryki i Portugalii, charakteryzuje się przyjemną temperaturą i bujną roślinnością. Nazywana jest wyspą "wiecznej wiosny" ponieważ temperatura nie spada tu poniżej 15 stopni Celsjusza.

    Madera – tajemnice córki ognia - Madera – tajemnice córki ognia

Madera, fot. Shutterstock

Na Maderze woda deszczowa jest transportowana z północy na południe wyspy systemem kanałów zaopatrzonych w śluzy, które nazywa się lewadami. Powstały one w XVI wieku. Wzdłuż nich zbudowano ścieżki, którymi poruszali się levadeiros, czyli osoby, które dbały o sprawność kanałów. Dziś te ścieżki służą nie tylko rolnictwu i przemysłowi, ale wykorzystują je także turyści.

Madera słynie z ogrodów botanicznych, które są prawdziwym kalejdoskopem barw i kształtów. W Funchal, stolicy Madery, znajduje się jeden z najbardziej spektakularnych ogrodów botanicznych, gdzie można zobaczyć hortensje, strelicje, erytryny, tulipanowce i wiele innych. Klimat Madery sprawia, że występuje tam nie tylko obfitość kwiatów, ale też owoców. Można tu kupić niemal trzydzieści odmian marakuji, gwieździste karambole, aromatyczne mango, czerymoję okrzykniętą najlepszym owocem na świecie.

Lista nominowanych wysp europejskich World Travel Awards 2019:


Azory
Baleary
Wyspy Kanaryjskie
Kreta
Cypr
Guernsey, Wyspy Normandzie
Jersey, Wyspy Normandzie
Malta
Sardynia
Sycylia

Madera - idealne miejsce na wakacje. Przeczytajcie dlaczego >>>

Źródło: ELLE UK

Obserwuj nas na Instagramie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ELLE Poland (@ellepolska) Cze 4, 2019 o 7:49 PDT