W tym sezonie Agata Wojtkiewicz nie zaprezentowała wiosennej kolekcji w czasie Fashion Week Poland, co nie znaczy, że była nieobecna. Projektantka założyła rodzinę (podobno jej suknia ślubna własnego projektu była zniewalająca) i zrobiła sobie krótką przerwę od pracy w sztywnym rytmie sezonów. Zamiast pokazu zaprezentowała nową linię "Made by Heart". Jej stoisko od razu zwracało uwagę w przestrzeni strefy Showroom: minimalistyczna przestrzeń pochlapana plamami farby, jakby spływającej z jedwabnych sukienek. W białym kubiku wisiało zaledwie kilka kolorowych modeli - sprzedawały koncept. Dziesięć uniwersalnych fasonów i jedwab w szerokiej gamie kolorów, czyli dziesiątki możliwości na każdy gust i kaprys.

Agata Wojtkiewicz "Made by Heart" - stoisko na 9. Fashion Week Poland, fot. mat. prasowe


"Made by Heart" składa się z siedmiu modeli koktajlowych i trzech sukni maxi. Proste fasony są urozmaicone sprytnymi detalami - dyskretne wycięcia sprawiają, że sukienka nie wygląda jak produkt z sieciówki. Wyróżnia je także materiał, modele są odszywane tylko z wysokogatunkowego jedwabiu. Większość fasonów daje możliwość wyboru aż 14 kolorów! Na etapie zamówienia można także dobrać długość sukienki do swojego wzrostu, zdecydować o podszewce itp. "Made by Heart" wydaje się naturalną ścieżką rozwoju dla projektantki znanej z bliskiej współpracy z klientkami:

Wiele klientek w tworzonych przeze mnie projektach sukienek modyfikuje kolory i dodatki, tak by w 100% pasowały do ich osobowości. W ten sposób zrodziła się idea samodzielnego kreowania odzieży. Za pośrednictwem strony internetowej można tworzyć własne kompozycje gotowych wzorów, które następnie przygotowane zostaną w mojej pracowni i przesłane na wskazany adres. Made by Heart - to koncept, w którym zapraszam klientki do kreowania wymarzonej sukienki. Wystarczy tylko wybrać model, kolor, długość i rodzaj wykończenia, a ja zadbam o resztę” – mówi sama Agata Wojtkiewicz.

Spójrzmy prawdzie oczy, to także świetny pomysł biznesowy. "Sukienki na wesele" to jedno z częściej wpisywanych w Google haseł z dziedziny mody, a każda kobieta szukająca czegoś "na okazję" wie, jaki to problem. Znalezienie czegokolwiek w dobrym guście jest już wyczynem, nie daj Boże, jeśli mamy jakieś preferencje co do koloru. W "Made by Heart" Agata Wojtkiewicz zadbała o eleganckie fasony i jakość materiału, resztę pozostawia kupującym.

Linia dostępna jest na stronie internetowej madebyheart.pl. Ceny sukienek wahają się  w przedziale od 670 zł do 1100 zł.

Fasony linii Agata Wojtkiewicz "Made by Heart" w GALERII >>>