Porozmawiajmy o seksie, zamiast go tylko uprawiać. Anja Rubik uruchomiła inicjatywę Sexedpl, która ma ruszyć z posad temat edukacji seksualnej w Polsce. Nie oszukujmy się - o seksie trudno nam rozmawiać nie tylko w domu, ale i w szkole, a w wiedzy osób wkraczających w dorosłe życie są przez to olbrzymie braki.

Na instagramie Anji Rubik i w mediach społecznościowych jej partnerów pod #sexedpl będą pojawiać się więc publikacje z udziałem wyjątkowych, zaproszonych przez modelkę gości, którzy pomogą oswoić temat w bardzo ludzkim, dobrym stylu. 

"Z powodu klimatu, który obecnie panuje w Polsce - brak edukacji seksualnej oraz konsekwentnie realizowany plan rządu, by ograniczyć dostęp do antykoncepcji - zdecydowałam stworzyć kampanię edukacyjną, na którą będą się składać 60-sekundowe filmiki, których tematem będzie edukacja seksualna. Wybralam grupę powszechnie znanych w Polsce osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wywodzących się ze świata sztuki, muzyki, filmu oraz mody z prośbą o wzięcie udziału w projekcie i szerzeniu wiedzy na temat edukacji seksualnej. Z pomocą specjalistów oraz grupy Dziewuchy Dziewuchom, stworzyliśmy listę głównych lekcji na temat edukacji seksualnej. Następnie poprosilismy każda osobę biorąca udział w kampanii by opowiedziała historie, która nawiązuje do jednej z lekcji. Kampania rozpocznie się 28 października, codziennie będziemy wypuszczali jeden z 60-sekundowych filmików.", napisała Anja Rubik na swoich profilach społecznościowych.

W pierwszym wideo to Maciek Stuhr próbuje porozmawiać na temat seksu z córką a właściwie przed lustrem ćwiczy to, co ma jej powiedzieć. Końcówka jest zaś pięknym, gotowym scenariuszem rozmowy ojca z dziewczynką, która za jakiś czas stanie się kobietą. Zobaczcie koniecznie!

Maciej Stuhr (@maciej_stuhr) - KTO JEJ TO POWIE? Jeżeli przygotowujesz się do rozmowy o seksie ze swoim dzieckiem, zachęcamy do zapytania specjalisty jak to zrobić. Innym rozwiązaniem jest zaproszenie do szkoły Twojego dziecka profesjonalną grupę edukatorów seksualnych. Możesz również dać dziecku numer anonimowej infolinii. @grupaponton http://ponton.org.pl/pl +22 635 93 92 piątki 16.00-20.00 #sexedpl . If you are preparing to talk with your child about sex, we recommend asking a specialist to guide you. Another solution is inviting a group of professional sex educators to your child’s school. You can also give your child the number to an anonymous helpline. . Film by Anja Rubik @anja_rubik DOP Piotr Sobociński @piotrsobo Styling: Zofia Komasa (@zofiaurszulakomasa) Editing: Damian Kuligowski (@d_kul__owski) Ph: Iza Grzybowska (@iza_grzybowska) make up: Sylvia Rakowska (@sylwiamakeup) hair: Gor Duryan (@gorgeousduryan) Studio Tęcza (@studio_tecza) Consult: Basia Ewa Baran (@dziewuchy_dziewuchom) Media patronage: Wysokie Obcasy (@wysokieobcasy.pl) Graphic design: Michał Hops Chmielewski (@michel_hops ) Operational manager: Zuzia Nowicka (@nowickazuz) Production: Warsaw Creatives (@warsawcreatives) Camera: Panavision Poland Lighting: Luks Film Postproduction: Coloroffon Sound Design: Ucho Studio (@uchostudio) . Special thanks: Paweł Walicki (@pawelwalicki), Lucyna Szymanska (@lucynaszymanska)

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Akcję wspiera też marka LocalHeroes, która właśnie rozpoczęła sprzedaż koszulek i gadźetów promujących akcję #sexedpl. Zobaczycie je w naszej galerii.