1. Aïoli Cantine Bar Café Deli

Aïoli to z pewnością jedno z najgorętszych miejsc na kulinarnej mapie Warszawy. Mimo, że być może trudno zaliczyć je do typowych lunchowni, atmosfera tego miejsca, jego wystrój, a przede wszystkim - jedzenie w nim serwowane, urzekły nas tak bardzo, że zwyczajnie nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu.

W Aïoli nie znajdziecie klasycznych zestawów lunchowych typu zupa + drugie danie. Jednak nic straconego. Krótkie i liczące stosunkowo małą liczbę pozycji menu restauracji jest niezwykle spójne, a zawarte w nim dania są idealnie dopracowane. Zamawiając dowolną pozycję z karty możemy mieć pewność, że otrzymana potrawa utrzymana będzie na najwyższym możliwym poziomie i jej smak nas nie rozczaruje. Aïoli kojarzy nam się z południową prostotą, a jedzenie wychodzące z rąk zdolnych szefów kuchni tej restauracji to typowe comfort food.

Co znajdziemy w menu tej miejskiej kantyny? Przede wszystkim - doskonałą pizzę. To danie to pochwała prostoty - ciasto jest cienkie jak pergamin i ma nieregularny kształt, dodatków jest niewiele i są na nim niedbale rozrzucone - tak powinna wyglądać idealna, prawdziwie włoska pizza. Warto też wybrać się do Aïoli na pyszne burgery i sandwiche serwowane z lekko czosnkowym, majonezowym sosem, typowym dla regionu Prowansji. Sos ten nosi nazwę... aïoli, a jako, że podawany jest do wielu dań, pokrywa się z nazwą restauracji.

Aïoli Cantine Bar Café Deli

ul. Świętokrzyska 18

http://www.aioli-cantine.com/

Jedzenie: 9,90-39,90 zł

Picie: od 6 zł

Aioli, fot. facebook.com/AioliCantine

Gdzie jeszcze warto wybrać się na lunch? Czytaj dalej >>