Wabią pięknymi witrynami, kuszą słodkim zapachem perfum z najwyższej półki, zachęcają najpiękniejszymi kreacjami od najlepszych projektantów. Są czymś więcej niż zwykłymi powierzchniami handlowymi. Dostarczaj odrobiny magii i przenoszą chociaż na chwilę w bajkowy świat luksusu. Ekskluzywne domy handlowe sprawiają, że czujemy się jak księżniczki w pałacu pełnym luksusowych dóbr. Za kilka tysięcy euro są na wyciągnięcie ręki. Ale luksusowe centra warto odwiedzić nawet jeśli nie planujecie zakupów, które wyczyszczą Wasze konto. Przeczytajcie o tych najsłynniejszych, które warto odwiedzić! Także jako atrakcję turystyczną. Podróż zaczynamy od punktu "0" - Warszawy.

1. Vitkac
ul. Bracka 9, Warszawa

Luksusowe domy handlowe: Vitkac, fot. mat. prasowe, kolaż Elle.pl

Najbardziej luksusowy dom mody w Polsce. Obok butików takich marek jak Saint Laurent,Bottega Veneta, Gucci i multibrandowego Likus Concept Store znajdziemy w nim ekskluzywne delikatesy i stylową restaurację. Jest też piętro poświęcone aranżacji wnętrz z projektami takich marek jak Missoni Home i Fendi Casa.

Bryła budynku zaskakuje płynnością kształtu i nowoczesną linią. Wykonana została z czarnego granitu, betonu i stali nierdzewnej.

Adres i nazwa konceptu nie jest przypadkowa. Dom handlowy znajduje się u zbiegu ulicy Brackiej i Alei Jerozolimskich w samym centrum Warszawy. Tam, gdzie kiedyś mieszkał Witkacy – jeden z najbardziej ciekawych i ekscentrycznych polskich artystów.

Głośnym echem odbiło się także otwarcie butiku Louis Vuitton w Vitkacu. Od niedawna polskie fashionistki mogą kupić torebki ze słynnym logo w Polsce.

Luksusowe domy handlowe - Czytaj dalej >>