Kolekcja Louis Vuitton Resort 2014

Kolekcje międzysezonowe nie są projektowane przez słynnych dyrektorów kreatywnych, ale szefów działu mody damskiej. Za Louis Vuitton odpowiedzialna jest Julie de Libran. Resort wprowadza nową jakość (w tym wypadku casual z denimem w roli głównej), ale podejmuje też motywy znane z wybiegu. Piżamowy klimat to ostatnio wyznacznik stylu Marca Jacobsa, który nie tylko ubiera modelki w miękkie, wzorzyste jedwabie, ale także sam ubiera się w śliskie komplety do złudzenia przypominające drogą piżamę.

W Louis Vuitton Resort 2014 Julie de Libran proponuje paryski szyk w rozumieniu połączenia luzu i szykowanej elegancji w stylu Coco Chanel. Połączenie denimu z wełną bouclé pozwala uzyskać efekt wakacyjnego luzu z nutą elegancji. Urlopowy charakter kolekcji podkreśla też wybór nietypowego obuwia. Dominują płaskie sandałki, botki i mokasyny, a nawet... chodaki. Czy obuwie właściwie dla szpitalnych korytarzy stanie się synonimem francuskiej elegancji?

Torebki Louis Vuitton Resort 2014

W kolekcji Lous Vuitton Resort 2014 nie znajdziecie monogramu LV czy kratki Damier. Torebki są bardziej dyskretne, opierają się na klasycznych wzorach. Jednobarwne, niewielkie torebki z klapą na długim pasku są typowo urlopową propozycją. Bardziej eleganckie, "miejskie" torebki są uszyte z patchworkowej skóry egzotycznej. W kolekcji pojawiła się też śliczna błękitna wersja kuferka SC Bag, zaprojektowanego przez Sofię Coppolę.

Kolekcja Louis Vuitton Resort 2014 w GALERII >>>