WSzystko zaczęło się od Florence Pugh. Kilka tygodni temu aktorka zaskoczyła wszystkich, gdy opublikowała na instagramie swoje nowe zdjęcie. Gwiazda nie tylko zrezygnowała z blond włosów na rzecz ciemniejszego odcienia, ale też mocno skróciła fryzurę. Fani gwiazdy filmu "Małe kobietki" byli w szoku, ale dla fryzjerów była to świetna inspiracja na modne włosy. 

"Lop" to nowy bob? Ta fryzura ma coraz więcej fanek. Odmładza, dodaje powabu i odświeża wygląd

Trend na krótkie włosy ma coraz więcej fanów. I nie chodzi nam tylko o klasycznego boba czy "na zapałkę". Fryzura tego typu dodaje charakteru, odświeżaja wygląd, ale i optycznie odejmuje kilka lat. Dlatego ostatnim hitem jest długość za ucho, czyli "lop". "Krótsze niż bob, ale dłuższe niż crop" - napisał na swoim instagramie duet fryzjerski The Hair Bros, czyli Nick Latham i Sean Paul Nother. Co ciekawe, to cięcie świetnie wygląda zarówno przy włosach kręconych, prostych, czy grubych. Pierwsze skojarzenie? Szukając inspiracji do prostych loków polecamy zajrzeć na zdjęcia wokalistki Natalii Imbrugli w czasach, gdy radiowym hitem było "Torn". Gwiazda wracała do tej fryzury jeszcze kilkukrotnie, np. w 2006 roku:

Co ciekawe, "lop" nie ma jednej wersji. Może być mocniej wycięty z tyłu (90s vibes!), bardziej postrzępiony, czy z delikatną grzywką. My jesteśmy jednak fankami wersji modelki Mathildy Gvarliani z delikatnymi falkami. Wygląda to bardzo romantycznie. 

Dobre kosmetyki do włosów: