Kochają go gwiazdy, redaktorki mody, stylistki, influencerki i kostiumografki produkcji spod znaku “cichego luksusu” - od “Sukcesji” po “White Lotus”. O zaletach lnu można byłoby pisać książki: jest wygodny, wytrzymały, antyalergiczny i świetny dla uczuleniowców, przewiewny oraz higroskopijny (daje chłód), a do tego tworzy "tarczę" ochronną przed promieniowaniem UV i nie elektryzuje się. Kupicie go w postaci spodni, sukienek, koszul, bluzek, kombinezonów czy dodatków i wcale nie musicie w tym celu odwiedzać tylko nowych sklepów - lniane ubrania często znajdują się też w ofercie vintage shopów i second handów. 

Len z drugiej ręki to bardzo ekologiczne rozwiązanie, bo nie wspiera nadprodukcji ubrań. Jak jednak szukać rzeczy z tej tkaniny, jeśli wcześniej nie mieliśmy z nią styczności? Czy len jest trudny w praniu, prasowaniu i ogólnej dbałości? Jak powstaje ten materiał i czy ma on jakieś wady? O wszystkim, co musicie wiedzieć na temat lnu, posłuchacie w najnowszym odcinku podcastu Dział Vintage. 

Rozmawiamy w nim z Pauliną Gabrielyan - internetową twórczynią, estetką, która zachwyca swoim minimalistycznym podejściem do mody i właścicielka sklepu Minima Vintage. To specjalistka od oszczędnej palety barw, prostych krojów i dobrych składów, która w swoim vintage shopie udowadnia, że minimalizm nie musi być nudny i często mniej naprawdę znaczy więcej. 

Zaprasza, niezmiennie, dziennikarka Aleksandra Zawadzka.